«Через брак комунікації я втратив дві ноги»: як і для чого говорити про відновлення військових
30 Гру 2024, 14:51

«Через брак комунікації я втратив дві ноги»: як і для чого говорити про відновлення військових

Олександр Терен, відомий завдяки проєктам «Відвал ніг» та «Холостяк», поділився своїм досвідом на міжнародній конференції «RECOVER TOGETHER. Долаючи наслідки бойової травми» та розповів, чому і як варто комунікувати з військовими. 

Захід організувала мережа реабілітаційних центрів RECOVERY, заснована Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги українським військовим. На сьогодні 15 центрів мережі безкоштовно допомогли вже понад 20 тисячам пацієнтів у різних містах України.

Комунікація у відновленні військових: чому це важливо

Після виписки з лікарні Олександр залишився без ніг та чіткого розуміння, як жити далі. Під час спортивного протезування у США та повернення додому найбільшою проблемою стало пересування. Почавши публічно говорити про свої виклики, він створив проєкт «Відвал ніг», щоб привернути увагу до питань інвалідності. «Я стоптав всі радіостанції, пройшов всіх інтерв’юерів, дав всі можливі інтерв’ю на телеканалах і тільки тоді нарешті суспільство заговорило про інвалідність та інклюзивність», — каже ветеран.

Ще однією складністю стала адаптація. Олександр прагне не зайвої уваги через протези, а комфортних умов, щоб жити, як усі. Завдяки співпраці зі Star Light Media він допомагає змінювати суспільне ставлення до ветеранів. Його головне послання — не мовчати: «Якщо у вас є проблеми, просто говоріть про це. Не бійтесь, бо тільки так починаються якісь зміни. Ваш голос завжди має бути почутий».

«Через брак комунікації я втратив дві ноги. Ніхто не пояснив, що робити далі. Я лежав у госпіталі, поки не почалося зараження крові», — згадує він. У новому госпіталі довелося пережити ще три реампутації.

Олександр наголошує, що лікарі мають розмовляти з пацієнтами як із клієнтами, а не залишати їх у невіданні. «Пацієнт повинен отримувати чітку інформацію про свій стан і про те, що його чекає. Це допомагає уникнути не лише фізичного, а й ментального розпачу», — каже він.

Попри негативні коментарі, наприклад, про те, що участь у шоу недоречна для ветерана, Олександр зосереджується на відгуках від людей, які надихнулися його історією. «Я бачу, як люди після поранень, потрапляючи в коло однодумців, розуміють, що життя триває. Обмеження — це лише межа в голові. Говорячи чесно і легко, ми можемо змінити ставлення до інвалідності та допомогти іншим знайти мотивацію», — підсумовує він.

Детальніше — у повному відео виступу.

Розкажіть друзям про новину