Ринок реклами в Україні постійно зазнає змін. Першим таким переломним моментом став кінець 2013 – початок 2014 року. Саме тоді більшість рекламодавців призупинили свої маркетингові активності. Це було справжнім потрясінням для галузі в цілому. Для того, щоб повернути об’єми реклами до обсягів початку-середини 2013 року знадобилось багато часу та титанічних зусиль усіх учасників ринку. Та головне, що тоді ринок не тільки відновився, а й став у декілька разів більше та сильніше, ніж був до цього.
Від 24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, ми знову зіштовхнулися з призупиненням рекламної діяльності. Майже всі рекламодавці поставили на паузу свої прояви на каналах медіа. Ринок знову зупинився.
Та були й ті, хто буквально одразу продовжив рекламну активність своїх брендів. Вони повернули рекламу за першої можливості, таким чином підтримували нашу державу.
Наразі спостерігається досить стримане, але все ж поступове відновлення рекламної діяльності. Бізнес має продовжувати працювати, українська економіка функціонувати, тому ми прогнозуємо збільшення рекламної активності.
Звички користувачів як важливий фактор для рекламодавця
Важливим фактором для рекламодавця був і лишається аналіз майданчику для розміщення й, відповідно, поведінка потенційної аудиторії. Якщо проаналізувати звички користувачів MEGOGO у березні, то майже всі споживачі дивилися новинні ТБ-канали, що становило близько половини тривалості проведеного часу на сервісі серед усіх користувачів. Основним був перегляд телемарафону «Єдині новини».
У квітні тривалість проведеного часу з новинами зменшилась у два рази.
Квітень значно змінив вектор перегляду. Популярними також лишалися ТБ-канали, та в трохи в меншій мірі ті, що транслювали новини. Так перважна більшість користувачів дивилися інші (не інформаційні) телеканали з тривалістю перегляду 30% від загального користування сервісом, кількість користувачів, що дивилися новинні ТБ-канали, зменшилась на 11%, а тривалість проведеного часу з новинами зменшилась у два рази.
У квітні почав поступово зростати й перегляд кіноконтенту. Фільми подивилися 59% користувачів, мультфільми — 31%, серіали — 25%. Це в середньому на 5% більше, ніж у березні. А ось спорт у квітні дивилися 42% користувачів MEGOGO, що у порівнянні з березнем у півтори рази більше. За кількістю глядачів розділу «Спорт» в квітні ми вийшли на показники довоєнного часу. Тож можна відзначити, що наразі ми спостерігаємо ще більше зменшення часу перегляду новин і збільшення перегляду розважального, спортивного та іншого контенту на MEGOGO.
Із початком повномасштабного вторгнення рф в Україну ми зробили безкоштовними не тільки інформаційні канали, аби суспільство завжди мало доступ до новин, але й ряд контенту. Так тоді безкоштовними стали деякі фільми, мультфільми та навіть аудіоказки. Разом із цим дивлення зросло й серед незареєстрованих користувачів сервісу.
На травень прогнозуємо зростання аудиторії в цілому на сервісі, але особливо тих, хто дивиться футбол на MEGOGO. Очікується фінал Ліги чемпіонів УЄФА, Ліги Європи УЄФА, Ліги конференцій УЄФА, виборювання першості у Чемпіонатах Іспанії, Італії та Франції. Що важливо, MEGOGO — ексклюзивний транслятор згаданих футбольних подій. Тому інтерес до цих матчів точно йтиме вгору. Фанати боксу та змішаних єдиноборств зможуть переглядати ексклюзивні бої Top Rank та Bellator, яких також чимало очікується у травні.
Найпопулярнішим форматом був і лишається відеоролик.
Якщо розглядати варіації розміщення саме на MEGOGO, то їх існує чимало. Це і відеоролики, і брендинг, і банер на паузі на фільмах, мультиках, серіалах, шоу або навіть тематичних каналах. Із особливого —спеціальні тематичні добірки фільмів, що відповідають ідеї бренду чи створення подкасту під замовлення або ж інтеграція в існуючий аудіоформат. Найпопулярнішим форматом був і лишається відеоролик, його використовують близько 90% наших рекламодавців. Далі варто відмітити брендинг та баннер на паузі, вони цікавлять 73% та 52% наших клієнтів відповідно.
Особливу увагу завжди мав спортивний контент. Рекламні взаємодії із топовим матчами УЄФА чи Національних ліг мають чимало цікавих кейсів, як у нас на платформі, та і закордоном. Найбільш популярним рекламним форматом у спорті на MEGOGO є також відеоролик. Він цікавить абсолютно всіх наших клієнтів. Та, незважаючи на тренди, кожен бренд обирає певний формат саме під себе.
Віримо, що перемога України вже близько. А разом із тим відновлюватимуться індустрії, стабілізуватиметься економіка та знову ж активно запускатиметься рекламний ринок нашої країни.