5 кроків для свідків чи постраждалих лягли в основу кампанії з протидії насильству
29 Лис 2023, 17:36

5 кроків для свідків чи постраждалих лягли в основу кампанії з протидії насильству

Кампанія стартувала напередодні міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» за ініціативи Віцепрем’єрки з питань європейської та євроінтеграції Ольги Стефанішиної та участі першої леді України Олени Зеленської. 

Розробила кампанію комунікаційна агенція plusone social impact.

Повномасштабне вторгнення суттєво змінило ситуацію з домашнім насильством в Україні. У зв’язку зі стресом, невизначеністю, вимушеними переїздами та іншими викликами, пов’язаними з війною, ризики домашнього насильства зростають. За даними МВС, лише за перше півріччя 2023-го року кількість звернень щодо домашнього насильства зросла майже на 40%, порівняно з цим періодом минулого року.

Щоби впоратися з настільки великим викликом, проти нього потрібно об’єднувати суспільство. Після 24 лютого українці показали, що вони здатні спільно та ефективно протистояти навіть найбільшим викликам.

Однак боротьба з насильством може здаватися надскладним для пересічної людини завданням, для якого потрібно багато часу, зусиль, профільних знань і внутрішньої стійкості. 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Кампанія “Зроби крок. Чуйність перемагає насильство” розділяє цей великий виклик на маленькі кроки. Та дала набір дуже зрозумілих, простих та доступних кожному інструментів для боротьби з ним.

Щоби боротися з насильством, достатньо не бути байдужими, звертати увагу на ситуації довкола та реагувати на них так, як вдається. 

У співпраці з фахівцями, кампанія виділила 5 кроків для свідків чи постраждалих від насильства. Це ті дії, які допоможуть вирішити ситуацію та не поставлять під загрозу особисту безпеку людини. 

Розширений перелік підказок на випадок домашнього насильства зашифрований у головоломці інтерактивної інсталяції.

Її ціль — навчити шукати та бачити кроки, що можуть допомогти у випадку насильства.

До 2 грудня інсталяція представлена у ТЦ «Гулівер» у Києві. 4 грудня відбудеться її відкриття в Дніпрі, а 8 грудня — у Львові.

Також у межах кампанії планується запуск курсу лекцій з чуйного спілкування та відеокурс за участю профільних психологів. Основна тема — як взаємодіяти чуйно, коли ми проживаємо війну. Курс охопить питання:

  • як комунікувати цивільним та військовим,
  • як підтримати родини, що пережили втрату,
  • як вибудовувати стосунки у родині, яка очікує повернення рідних з фронту,
  • як допомогти родинам ВПО тощо.

Велику проблему долають маленькі кроки. #зроби_крок!

Кампанія відбувається за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України. Реалізовується у співпраці з Урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Її старт приурочений до щорічної міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» та реалізовується за підтримки уряду Франції.

Розкажіть друзям про новину