Є такий відомий вислів Пітера Друкера, американського вченого, економіста, філософа: «Культура їсть стратегію на сніданок». Цим висловлюванням він хотів сказати, що культура важливіша за стратегію.
Sigma Software вірить, що важливим є все. Проте, маємо визнати, що цей вираз набув для нас нового значення. У 2024 році Sigma Software видала власну книгу рецептів Sigma Cook Book.
Глава перша: друзі та колеги
Давним-давно, у 2018 році, кількох колег із Sigma Software об’єднала спільна любов до кулінарії. А ще до гарної компанії та смачної їжі. Найактивнішими серед них були Юлія Нільга, Chief Infrastructure Officer та Сергій Євдокимов, Senior DevOps Engineer, голова харківського офісу компанії та очільник корпоративного благодійного фонду, Sigma Software Unity Fund.

Одного осіннього дня вони зібралися разом, із сім’ями та друзями, щоб насолодитися природою та барбекю. Саме там і саме тоді все й почалося… Вони готували, сміялися, робили фотографії, викладали в соцмережі. Згодом регулярні дописи в Facebook доповнилися окремою сторінкою у внутрішній корпоративній мережі Facebook Workplace, додалася назва — Sigma Cooking — і власний хештег.
А де є назва, хештег і сторінка — там вже й офіційна спільнота, чи не так?
Глава друга: внутрішня спільнота
З першого дня ця спільнота була не лише про кулінарію, а й про єднання.
Ми організовували зустрічі та ділилися рецептами та нашими кулінарними пригодами в соціальних мережах. Наші чудові шефи готували для корпоративних вечірок, пікніків, пригощали й просто так.

Ряди спільноти поповнювалися все новими ентузіастами. Тими, хто брав участь в кулінарних викликах та батлах, тими, хто ділився враженнями від нових рецептів, хто просував спільноту всередині та назовні. Серед них навіть CEO Sigma Software Group, Валерій Красовський, який став постійним учасником та палким прихильником ком’юніті.
Глава третя: допомога людям
З початком повномасштабного вторгнення, наші талановиті шефи скерували своє хобі на допомогу українцям та армії:
- У перші дні та тижні Сергій Євдокимов, не полишаючи основну роботу, готував гарячі страви та розвозив їх по блокпостах.
- Під час виїзних кулінарних сесій учасники Sigma Cooking Club готували їжу для людей з деокупованих територій та тих, хто живе на лінії фронту.
- Лідери ком’юніті організовували благодійні пікніки, де пригощали колег та друзів своїми стравами та збирали гроші на допомогу ЗСУ.

Глава четверта: видання книги
«А чому б нам не видати книгу рецептів?» — хто і коли сказав цю фразу, вже ніхто і не згадає. Але ідея поселилась в головах. А Sigma Software — це таке місце, де круті ідеї перетворюються в життя.
Так і почалася подорож, яка тривала аж п’ять років!
- Зібрали 36 авторських рецептів: і традиційні українські страви, і рецепти з різних культур.
- Зробили кілька десятків виїзних фотосесій — навіть попри ковід, карантин, російську агресію та переміщення команди.
- Переклали книгу двома мовами, адже ми дуже хотіли поділитися нашою культурою з іноземними партнерами та замовниками.
- Залучили до створення книги нашу внутрішню дизайн-команду з найкращими фахівцями. Результат був відповідний — книга виглядає такою ж «смачною», як і самі страви, створені Sigma Cooking Club.
- І звісно, ми тестували. Інакше, якими ж ми були б розробниками ПЗ?
Наприкінці листопада 2024 ми презентували результат нашої 5-річної роботи. Усі охочі могли під час презентації придбати книгу, а зібрані кошти були передані на допомогу ЗСУ.
Результат нас вразив. Усі хотіли отримати книгу, донатити та ставати частиною Sigma Cooking Club — в Україні, Польщі, Португалії, Швеції, Сполучених Штатах, Бразилії, Канаді, Німеччині, Угорщині та Узбекистані.
Отримали книгу в подарунок і замовники Sigma Software, серед яких представники таких відомих брендів як Volvo, Scania, SAS, Verizon Media, IATA та інші.
Просування
Усе це, звісно круто, але що спільного між програмуванням та приготуванням їжі, спитаєте ви. Як виявилося, досить багато. Ми підготували розгорнутий матеріал про спільні риси розробки ПЗ та розробки кулінарного шедевра. А співзасновники Sigma Cooking Club — до речі, інженери за освітою — розповіли, які паралелі вони провели між приготуванням їжі та написанням коду.
Звісно, ми залучили всі наші канали та наших неймовірних амбасадорів, які радо поширили дописи про книгу на власних сторінках.

Для більшого охоплення ми запустили конкурс разом із сервісом Dovkolo Club, що підтримує українські бізнеси за кордоном. Рекомендуючи якісні українські сервіси, користувачі можуть виграти круті призи: Sigma Cook Book та набір для кулінарних експериментів від Sigma Software.
Замість резюме
Sigma Cook Book — це не просто книга. Це відображення нашої внутрішньої культури та атмосфери, того, якими ми є кожного дня. Це поєднання різних культур та вподобань — те, чим сьогодні є компанія, мультинаціональною командою однодумців.
Наша мета — об’єднати людей в компанії спільними хобі та інтересами, більше розповісти про різні офіси та країни, з яких ми працюємо, створити потужне внутрішнє (хоча, правду кажучи, воно вже давно не тільки внутрішнє) ком’юніті, що запам’ятають та полюблять.

Крім того, Sigma Cook Book — це наш спосіб розповісти світу про Україну — країну, з якої походить компанія.
Звісно, це подарунок, який багато хто хоче отримати, адже він зроблений з душею та віддачею. Ми радо ділимося радістю від готування з:
- Нашими колегами, які першими оцінили душевність створеної спільноти та вважають її невід’ємною частиною життя компанії.
- Партнерами та замовниками з 30+ країн світу, які підтримують Україну у важкі часи й надихаються нашою культурою та стійкістю.
- Іноземцями, які прагнуть краще вивчити традиції різних країн.
- Українцями, що евакуювалися за кордон і сумують за рідним краєм.
- Широким загалом — усіма, хто цікавиться кулінарією та хоче брати участь в соціально значущих проєктах. Адже книгу можна отримати за донат на допомогу ЗСУ.
Що далі
Ми не зупиняємося. Будуть нові тиражі, нові колаборації та нові партнерства. І, звісно, нові прихильники в клубі Sigma Cooking, який, до речі, тепер має власний Telegram-канал.
Тож, слідкуйте за новинами.
І смачного 😊
