Виробник м’яса приготував страву з мамонта
29 Бер 2023, 16:50

Виробник м’яса приготував страву з мамонта

Останніми роками на полицях продуктових магазинів з’явилися десятки альтернативних видів м’яса – від яловичини до курки, риби та свинини. Але як щодо м’яса мамонта? Компанія Vow, що займається вирощуванням м’яса, відродила давно вимерлу тварину і перетворила її м’ясо на фрикадельки.

Хоча попит на м’ясо пухнастого звіра, схоже, не дуже великий, компанія хотіла використати цю шокуючу страву, щоб продемонструвати потенціал вирощування різних видів м’яса з клітин, не використовуючи живих тварин, які проходять через жорстокі бійні.

За даними The Guardian, з моменту свого заснування компанія Vow досліджувала можливість створення м’яса з понад 50 видів тварин, включаючи альпак, буйволів, крокодилів, кенгуру, павичів та різних видів риб.

Джордж Пеппоу, генеральний директор Vow, розповів виданню, що основна мета його експериментального м’яса змінити поведінку споживачів, коли йдеться про споживання м’яса, з високою метою перевести кілька мільярдів м’ясоїдів зі звичайного м’яса на лабораторні версії.

Пеппоу вважає, що найкращий шлях до цього винайти нові види м’яса, наприклад, фрикадельки з мамонта, за допомогою клітин, з якими легко працювати, які смачні та поживні, а потім об’єднати ці клітини разом, щоб створити «справді смачне м’ясо».

Щодо того, чому компанія вирішила взятися за фрикадельки з мамонта, Тім Ноаксміт, співзасновник Vow, пояснив, що тварина була обрана як «символ втрати різноманітності», а її епатажна цінність допомагає розпочати розмови про майбутнє м’яса. Вважається, що ця істота вимерла через полювання людей і потепління на планеті після останнього льодовикового періоду.

Початкову ідею висловив Бас Корстен з креативного агентства Wunderman Thompson: «Наша мета — розпочати розмову про те, як ми їмо, і як можуть виглядати та смакувати майбутні альтернативи. Вирощене м’ясо є м’ясом, але не таким, яким ми його знаємо».

Масштабне виробництво м’яса, особливо яловичини, завдає величезної шкоди навколишньому середовищу, і багато досліджень виявляють, що в багатих країнах необхідно суттєво скоротити споживання м’яса, щоб покласти край кліматичній кризі.

Команда співпрацювала з професором Ернстом Вольветангом з Університету Квінсленду для створення білка м’яса мамонта.

Але як смакують фрикадельки з мамонта? Вольветанг зізнався, що ніхто ще не куштував цю рідкісну страву, оскільки важко передбачити, як людська імунна система відреагує на білок, який не вживався в їжу протягом тисяч років.

Vow планує дебютувати з фрикадельками з мамонта в Немо, науковому музеї в Нідерландах, де глядачі зможуть вперше поглянути на багатовікове м’ясо. Можливо, одного дня мамонт буде настільки ж поширеним у ресторанах, як і звичайна домашня птиця.

«Культивоване м’ясо дозволяє нам розширити межі кулінарних інновацій і створити абсолютно нові враження від їжі. Замість того, щоб просто копіювати існуючі продукти, ця технологія пропонує нам можливість створити щось дійсно унікальне і краще», сказав головний науковий співробітник Джеймс Раялл.

Розкажіть друзям про новину