Як війна вплинула на вивчення англійської мови українцями: дослідження
04 Кві 2024, 17:13

Як війна вплинула на вивчення англійської мови українцями: дослідження

Школа англійської мови Englishdom, у якій навчається онлайн понад 50 тис. людей, дослідила, як велика війна змінила освітні звички українців. Та у яких саме містах світу опинились її студенти сьогодні.  

Відразу після початку вторгнення рф половина тих, хто вивчав англійську, припинила навчання, про це свідчить аналітика компанії. Але вже у квітні 2022 року попит відновився. 

Після повномасштабного вторгнення охочих індивідуально вчити англійську з викладачем суттєво збільшилось. На початку 2024 року кількість таких студентів школи, порівняно з початком 2022 року, зросла на 56%. 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

«У 2022 році люди вчились надзвичайно зібрано та мотивовано. У відповідь на шок війни, українці займалися розвитком себе, наприклад, щоб знати, що навіть у разі втрати роботи вони матимуть конкурентні переваги. Бізнес шукав виходи на міжнародні ринки, а працівники — онлайн-роботу в іноземних компаніях, щоб зберігати свободу дій попри зовнішній виклик, — розповідає CEO Englishdom Інна Лукайчук. — Хоча вже на другий рік війни характер навчання змінився, далась взнаки втома. Ми спостерігали більш імпульсивні та хаотичні настрої — студенти то припиняли навчання, то знову повертались. На мотивацію впливали обстріли та емоційна втома від негативної інформації. Зараз такої кореляції майже немає — люди пристосувались. У 2022 році українці проявляли гнучкість та адаптивність, а в 2024 — стійкість»

До третини студентів школи виїхали за кордон, здебільше — це жінки. Багато з них продовжує вчитися, адже відчувають потребу в саморозвитку, а також — підтримувати зв’язок з Батьківщиною через онлайн-освіту.

Серед міст Київ залишається лідером — на нього припадає 21% від усіх студентів українців, у 2022 році було 23%. Найбільше падіння вивчення англійської серед великих міст зафіксовано в Дніпрі — з 12% до 6%. У Харкові зменшення з 5% до 3%, в Одесі — з 3% до 2%. Натомість Львів зріс з 1% до 3%. У 3,5 рази виросла частка й інших міст заходу України — Івано-Франківську, Тернополя, Чернівців, що, ймовірно, є відображенням переселення людей внаслідок війни.

Статистика показує зростання, часом, у десять разів кількості студентів у різних містах світу. Наприклад, в Амстердамі — у 3 рази, у Варшаві — в 12 разів, Лондоні — в 19 разів, Нью-Йорку — в 5 разів.   

Найчастіше англійську онлайн зараз вивчають люди у віці від 25 до 34 — на них припадає 44%. Студенти у віці 18-24 роки складають 34%, хоча раніше саме вони були в лідерах з 43%. Частка людей старше 35 років залишилась без змін на рівні 22%.

Українці стали частіше займатися в будні дні. Зараз на вихідні припадає лише 12% занять, тоді як на початку 2022 року — 17%. Ймовірно, люди почали більше уваги приділяти життєвому балансу та лишати вихідні для відпочинку.

Найпопулярніший час проведення уроків змінився з інтервалу 8-10-ї години ранку у 2022 році до 16-18-ї години зараз, адже тепер більше людей перейшли на віддалену роботу або навчаються за кордоном. Інтенсивність навчання — кількість уроків на місяць — зросла за час великої війни на 14%.

Розкажіть друзям про новину