WWF-Україна запустив проєкт з пошуку друзів рисі
11 Чер 2024, 12:05

WWF-Україна запустив проєкт з пошуку друзів рисі

Напередодні Міжнародного дня рисі, 11 червня, Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив проєкт «Не барись врятувати рись». Мета проєкту — збереження рисі на території Карпат і Полісся, де вона мешкає. Для цього WWF-Україна шукає та об’єднує друзів плямистих. Українські бренди Oliz, Yakush стали першими друзями євразійської рисі: частину коштів зі своїх плямистих колекцій вони передають на підтримку роботи WWF-Україна.

Фонд створює тренд на підтримку найбільшої кішки Європи, яка втрачає свій дім. Обираючи тваринний принт, можна наголосити на проблемі та сприяти її вирішенню.

З 1994 року, коли рись включили до Червоної книги України та заборонили полювання на неї, чисельність популяції тварини суттєво не збільшується, а про її життя досі відомо небагато. В Україні рись трапляється у Карпатах — близько 400 особин та на Поліссі — до 100 особин. Від цього виду залежить здоров’я екосистем та життєвий цикл інших видів тварин і рослин (зокрема червонокнижні), що живуть поруч з нею.

Для ефективної охорони будь-якого виду необхідно володіти ґрунтовними даними щодо його чисельності, особливостей поширення, динаміки цих показників, розуміти загрози та виклики з якими вид стикається. Вважаємо, що критично важливо створити державну систему моніторингу біорізноманіття. Без неї забезпечити ефективну охорону тваринного світу України, зокрема червонокнижних видів, буде неможливо.
Тарас Ямелинець
керівник напряму “Рідкісні види” WWF-Україна

Українці, бренди та компанії можуть підтримати діяльність WWF-Україна, яка допоможе дізнатися, скільки рисей залишилося в Україні станом на зараз, закупити необхідне обладнання для їхнього моніторингу, збереження та комфортного існування рисі в Україні. Як організація, яка дбає про майбутнє, WWF-Україна прагне надихнути українців підтримувати дружнє до природи відновлення України вже зараз.

Переглянути проєкт та підтримати його можна за посиланням.

Розробку втілила українська вебкоманда Figmatica.

Розкажіть друзям про новину