Word-of-mouth marketing, блогери та івенти: як отримати хвилю рекомендацій і мільйони охоплень за одну кампанію
13 Вер 2024, 16:14

Word-of-mouth marketing, блогери та івенти: як отримати хвилю рекомендацій і мільйони охоплень за одну кампанію

Маркетологи вже переконалися в перевагах інфлюенс-маркетингу і наразі більшає стратегій просування брендів і продуктів, що передбачають взаємодію з блогерами, нішевими експертами та усіма тими, хто має широку лояльну аудиторію та здатні впливати на неї. Утім є запит на нові більш цікаві, деінде нестандартні, проте дієві формати.

Спочатку спробуй, а потім говори

У роботі з продуктами без тестів не обійтись. В рекламі теж. Тут це спосіб просування товару, яке запускають самі покупці. Йдеться про word-of-mouth marketing або «сарафанне радіо», коли люди добровільно пишуть відгуки, розповідають про товар чи послугу друзям, діляться враженнями у соцмережах. Хороша новина в тому, цей процес можна проєктувати і керувати ним. 

Один із яскравих свіжих прикладів — HіPP і його сухі молочні суміші Combiotic. Бренд через платформу Naprobu.ua залучив 100 наноінфлюєнсерок — мам із дітьми, щоб згенерувати хвилю відгуків в Instagram і маркетплейсах, де продається продукт. Учасниць проєкту обирали за анкетами. Кожній доставили продукт «на пробу». Адже спочатку вони мали спробувати, а вже потім розповідати про переваги продукту з власного досвіду, викласти фото чи відео. 

За неповні два місяці бренд отримав 405 відгуків, якісний користувацький контент. Враховуючи те, що це — реальні відгуки реальних людей, вони викликають довіру у фоловерів і друзів. Ба більше, всі 100% учасниць підтвердили, що готові й надалі рекомендувати суху молочну суміш. Тобто вже після завершення проєкту.

Ідеальний мікс

Хтось довіряє рекомендаціям родичів і друзів, хтось — відомим блогерам, а хтось — медіа, чиї матеріали читає щодня. А якщо всі ці три групи впливу поєднати для просування продукту?

Нещодавно агентство Burda Media Influencer розробило та реалізувало комплексну кампанію для бренду Meloxonin spray фармацевтичної компанії 3dravo. По-перше, задіяли word-of-mouth marketing і запросили 120 жінок спробувати дієтичну добавку від безсоння. Другим кроком залучили lifestyle блогерок, а також лікарку-неврологіню та сімейну лікарку. Блогерки анонсували у себе на сторінках проєкт Naprobu.ua і запрошували пройти тест на стан метального здоров’я. Лікарки тим часом висвітлювали у соцмережах проблему порушення сну та способів вирішення. Про важливість здорового сну також розповідав жіночий глянець Marie Claire, інтегрувавши продукт у контент.

Результат перевершив очікування. За два місяці охопили 1,2 млн користувачів, вдвічі більше від запланованого. Понад 525 відгуків і рекомендацій та майже 1,6 млн показів. Індекс залученості — 7% (ERR). Маркетологи можуть спати спокійно, мікс працює.

(НЕ) таємна вечеря

Ще один спосіб взаємодії з інфлюєнсерами — івенти. Для брендів — це можливість наживо познайомити блогерів зі своєю продукцією, розповісти про них і зрештою отримати якісний контент і публікації у соцмережах. 

Цьогоріч відбулися вже два такі заходи, як Spring Blog Day та Summer Blog Day, які організовує Burda Media Ukraine. На останньому слухали акторку Анастасію Цимбалару про те, як «знайди себе в кадрі», малювали, готували барбекю із «Наша Ряба» під наглядом фіналістів «Мастер Шеф», тест-драйвили нові смартфони Motorola та отримували подарунки від Dr. Oetker, Bubchen Ukraine, Doppelherz, Smarty, Бекутан Мультиімуно та Eveline Cosmetics. За водний баланс традиційно відповідав бренд Donat.

Ще один приклад — івент під завдання, сенси конкретного бренду. Скажімо, Perwoll Fashion Talk за участі модних блогерок. Головна тема — чиста, екологічно безпечна мода. Бренду важливо не просто розповісти про свій інноваційни пральній засіб, а й донести позицію щодо відповідального споживання. Провела модний бранч Ірина Татаренко, шеф-редакторка Marie Claire. Разом з 12 блогерками вони охопили в діджиталі 1,5 млн користувачів.

Отже, інфлюенсери справді можуть значно зрушити продаж того чи іншого продукту, просто порекомендувавши чи продемонструвавши його у своєму контенті. Завдання бренду — у тому, щоб обрати правильний формат, який з одного боку — забезпечує широке охоплення, з іншого — щиро розповідає про переваги продукту, органічно вписується у потік контенту інфлюенсера. На щастя, вибір є. Міксуйте.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео