Оперу GAIA-24. Opera del mondo від Opera Aperta композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка покажуть 26 жовтня на 60-й Міжнародній художній виставці Венеційській бієнале.
Вистава завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo». Цей термін має кілька історичних контекстів. Один із них — це інсталяція архітектора Альдо Россо «Teatro del Mondo» — плаваючий театр, який був створений в 1980 році для Венеційської бієнале, та проіснував два сезони — один у Венеції та наступний на іншому боці адріатичного моря в Дубровнику. Опера, яку ми почали робити на березі Дніпра на лінії фронту, і яка відбула свої прем‘єри в Києві, у місті-порту Роттердам та на березі Дунаю у Відні у вересні, у той час, коли всю Європу охопили повені, рухається далі своїми водяними маршрутами. Цього разу в напрямку венеціанської лагуни, вода якої така ж зелена, як і в Дніпрі між Запоріжжям та Херсоном.
Ілля Разумейко
композитор
Опера GAIA-24 розповідає про руйнівні наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. Творці апелюють до Геї, давньогрецької богині Землі. А також однойменної гіпотези, запропонованої вченими в 1980-х роках, згідно із якою Земля, як планета, є живим саморегульованим організмом.
Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.
Забронювати участь
Вже вдруге Український інститут є співорганізатором публічної програми Національного павільйону України на Венеційській бієнале і вдруге це відбувається в час повномасштабної війни Росії в Україні. Цьогоріч публічна програма присвячена темам Землі і Води. Опера GAIA-24 в просторі середньовічної церкви Сан-Лоренцо у Венеції — місті на воді — набуває додаткової символіки діалогу між досвідами війни та викликами, які зараз постають перед усім людством.
Анастасія Мануляк
керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту
Опера поєднує ландшафт, що трансформується, людське тіло і театральну сцену у відкритий музично-театральний процес-ритуал. Постановка має три акти. У першому, Songs of Mother Earth, можна почути музику народів світу. Друга частина, Cabaret Metastasis, включає багато сцен, побудованих на пластиці оголеного тіла. Третя — Dance for Mother Earth — це карнавал музичних жанрів, починаючи від репу й закінчуючи народними піснями. Тривалість — близько 90 хвилин.
Світова прем’єра опери відбулася цьогоріч в травні у Києві. Після Венеції команда виступить у Берліні.