17 Лис 2022, 12:09

Талісмани паризьких Олімпійських ігор порівняли з клітором у кросівках

Французькі талісмани Олімпійських ігор 2024 порівняли з гігантським «клітором у кросівках», а французька газета Libération назвала це революційним відходом від традиційного фалічного символу Ейфелевої вежі.

Два трикутні червоні талісмани, Фригі, були представлені для Олімпійських і Паралімпійських ігор. Це дві фригійські ковпаки. Персонажі в кросівках, і, незважаючи на їхню схожу зовнішність, кожен з них має різну індивідуальність. Один із них представляє Олімпійські ігри, імовірно «найрозумніший». Інший має протез, є обличчям Паралімпійських ігор 2024 року і описується як «справжній тусовщик».

Фригійський ковпак, або Ковпак свободи — міжнародний символ свободи. Це трикутний капелюх із гострим верхом, що звисає. Ковпак з’явився у давнину серед мешканців Близького Сходу, зокрема фригійців (Фригія — давня держава на території сучасної Туреччини) та персів.

У Франції фригійський ковпак отримав червоний колір і перетворився на елемент одягу незаможних революціонерів часів Великої французької революції. Згодом став символом республіканської Франції й головним убором її жіночого втілення — Маріанни. Також фригійський ковпак став символом свободи в США під час війни за незалежність. Він зображений на прапорі Нью-Йорка і печатці Сенату США.

Організаційний комітет Парижа заявив, що це можливість «втілити французький дух, запропонувавши щось нове» на відміну від традиційних фігурок тварин, які часто обирають для Олімпійських ігор.

Французька газета Libération описала подібність між цими персонажами та клітором і навіть хвалить символи за те, що вони допомагають місту відокремитися від традиційно фалічного символу, яким є Ейфелева вежа. Вони мають помітну схожість із гігантським надувним червоним клітором, встановленим навпроти Ейфелевої вежі минулого року у Міжнародний жіночий день феміністською групою, яка виступає за ширшу освіту та наукові дослідження органу.

У статті, опублікованій у газеті, журналіст Квентін Жірар сказав, що «з анатомічної точки зору» наявність клітора як французького олімпійського талісмана була «дуже гарною новиною» і означала, що після багатьох років табу та відсутності освіти країна колективно «нарешті зрозуміла, як він виглядає».

Він додав, що «з політичної точки зору, це непогано, що Париж відмовляється від своєї вічної фалічної Ейфелевої вежі» на користь жіночого органу, нового символу французької столиці, який є «революційним та феміністським».

Джулія П’єтрі, письменниця-феміністка та видавець, яка очолила вуличну арт-кампанію, сказала про порівняння паризьких талісманів: «Я знаходжу це забавним, тому що я тривалий час проводила кампанію, щоб підвищити обізнаність про анатомію клітора. А чотири роки тому, коли ми запускалися, мало хто міг розпізнати клітор. Так що сьогодні я щаслива і тішуся з того, що завдяки всьому, що сталося у фемінізмі, люди хоча б можуть пізнати клітор. Це показує, що тепер це у популярній культурі, і це перемога».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео