Сліди на грудях бронзових статуй розповіли про сексуальне насильство щодо жінок
08 Кві 2024, 17:21

Сліди на грудях бронзових статуй розповіли про сексуальне насильство щодо жінок

Дві з трьох жінок у своєму житті зазнають сексуальних домагань. Кампанія «Unsilence the violence» німецької організації із захисту прав жінок TERRE DES FEMMES привернула увагу до цього тривожного факту.

Правозахисна жіноча організація виступає проти сексуальних домагань біля відомих жіночих бронзових статуй у Мюнхені, Берліні та Бремені, використовуючи явище, яке часто зустрічається — грудей бронзових статуй часто торкаються перехожі. Це залишає свій слід так само, як і на жертвах сексуального насильства. Однак постраждалі жінки часто мовчать через страх, що їх не сприйматимуть серйозно або навіть звинуватять їх самих.

Чарівна Джульєтта в Мюнхені, Рейн біля фонтану Нептуна в Берліні та скульптура «Молодість» в Бремені чітко демонструють десятиліття нападів з боку перехожих. Усі три статуї містять інсталяцію з посланням «Сексуальні домагання залишають свій слід», що має на меті спонукати громадськість зупинитися і замислитися.

«Ці три статуї мають особливу символічну силу. Їхніх грудей торкалися так багато разів, що сліди використання є чітко помітними. Кожна статуя жінки тут візуалізує те, що відбувається з двома третинами жінок у Німеччині — сексуальні домагання, — сказала Сіна Тонк, керівниця підрозділу TERRE DES FEMMES. — Сексуальні домагання — це проблема, яку занадто часто баналізують або ігнорують. Ми повинні працювати разом, щоб гарантувати, що постраждалі будуть почуті, а винні будуть притягнуті до відповідальності».

За допомогою QR-кодів перехожі можуть отримати доступ до коротких аудіозаписів, які дозволяють статуям говорити: вони дають голос постраждалим жінкам.

Кампанія була розроблена креативним агентством Scholz & Friends.

Маріель Вільсдорф, виконавча директорка Scholz & Friends Hamburg, сказала: «Сексуальні домагання — це масове вторгнення у приватне життя. Сліди, які воно залишає, видно на статуях, але не на жертвах. Це не тривіальна справа, це кримінальний злочин. Давайте припинимо відвертатися і разом порушимо мовчання».

Розкажіть друзям про новину