31 Січ 2024, 11:59

Що дивились та слухали українці у 2023 році: рейтинг українського медіасервісу

Медіасервіс MEGOGO представляє рейтинг популярності контенту серед користувачів платформи за 2023 рік. 

ТОП #1 у 2023 році:

  • «Аватар: Шлях води» / «Аватар» — #1 фільм за кількістю проданих одиниць
  • «Снайпер. Білий Ворон» — #1 український фільм за загальною тривалістю перегляду в годинах
  • «Сам Удома» / «Сам удома 2: Загублений у Нью-Йорку» — #1 фільм за загальною тривалістю перегляду в годинах у передплаті
  • «Гра престолів» – #1 серіал за загальною тривалістю перегляду в годинах у передплаті 
  • «Міст» –  #1 серіал за загальною тривалістю у безкоштовному перегляді 
  • Кваліфікація Євро-2024. Україна-Італія — #1 спортивна подія за загальною кількістю переглядів
  • «Спати з жінками» – #1 аудіокнига за кількістю унікальних користувачів
  • «1984» — #1 аудіокнига за тривалістю прослуховування
  • «Війна в Україні» — #1 подкаст за тривалістю прослуховування
  • «Оггі та кукарачі» — #1 анімаційний серіал у безкоштовному перегляді
  • «Губка Боб Квадратні Штани» — #1 анімаційний серіал у передплаті
  • «Зоотрополіс» — #1 анімаційний фільм у передплаті

У рейтингу, в категоріях «фільми», «серіали», «дитячий контент», «аудіокниги» та «подкасти» представлені по ТОП-10 тайтлів, що відібрані за загальною тривалістю переглядів/прослуховувань у годинах на медіасервісі. «Фільми у покупці» відібрані за кількістю проданих одиниць у штуках, а «спортивні події» — за кількістю переглядів.

Найпопулярніші фільми за категоріями на MEGOGO

Покупка (TVOD) 

Минулого року світ кіно сколихнула не одна велика прем’єра. Продовження історії від Джеймса Кемерона, яку глядачі чекали понад 10 років. Потужна біографія Нолана про генія, який ледь не знищив світ. Рожевий антипатріархальний бум від Mattel та інші фільми, про які не говорив тільки ледачий. 

Вони збирали зали кінотеатрів та очолюють безліч рейтингів, включно з топом покупок на MEGOGO. Перше місце в списку за 2023 рік займає довгоочікуваний «Аватар: Шлях води». Далі з мінімальним розривом дуель між «Оппенгеймером» та «Барбі» виграє перший, принаймні на нашій платформі. Хоча у світовому прокаті саме рожева прем’єра стала найкасовішою у 2023 році за даними Box Office Mojo і зібрала понад $1,44 млрд.

Наступними в топі йдуть фантастичні «Вартові Галактики 3», які довели до сліз мільйони глядачів. За ними рейтинг MEGOGO формують трилер «Меню», бойовик «Місія неможлива: Розплата. Частина перша», детектив «Привиди у Венеції», супергероїка «Чорна пантера: Ваканда назавжди», фентезі «Трансформери: Час Звіроботів» та екшн «Місія Кандагар».

Передплата (SVOD) 

Лідерство серед фільмів у передплаті на MEGOGO тримає історія, яка стала традицією зимових свят — «Сам удома». Навіть попри певну сезонність стрічки — за кількістю переглядів у 2023 році маленький Кевін заткнув за пояс тисячі інших кіношедеврів. 

За ним іде згаданий вище «Аватар: Шлях води». Він лідирує і в цій категорії, адже більшість прем’єр на MEGOGO з часом переходять у передплату. Також глядачі часто дивилися «Топ Ґан: Меверік», «Загублене місто» та «Гнів людський». Ці стрічки закривають п’ятірку лідерів. 

Щодо другої половини рейтингу: 3 із 5 фільмів — українського виробництва. Вони йдуть поруч із першою частиною «Гаррі Поттера» та фінальними «Месниками». Вирвалися в топ «Снайпер. Білий Ворон» та «Мирний-21», які регулярно потрапляли в трійку лідерів кварталу. Разом із ними закриває десятку одна з головних українських прем’єр 2023 року — «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, що стала однією з 10 найкасовіших українських стрічок часів незалежності.

Безкоштовний перегляд (AVOD)

Крім фільмів за покупкою та передплатою, на MEGOGO велика колекція безкоштовного контенту. Найдовше користувачі дивилися український воєнний екшн «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва за сценарієм Наталки Ворожбит. Стрічка розповідає про пекло Донецького аеропорту 2014 року. Фільм отримав 6 нагород «Золота дзиґа» та вже став певною традицією перегляду в День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Крім «Кіборгів», список лідерів за безкоштовним доступом формують ще 4 українські фільми:

  •  «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас», Івана Тимченка — 7.5 IMDb
  •  «Крути 1918», Олексія Шапарєва — 5.9 IMDb
  •  «Донбас», Сергія Лозниці — 6.6 IMDb
  •  «Плем’я», Мирослава Слабошпицького — 7.0 IMDb

Також у десятку потрапили закордонні стрічки — «Гра тіней» з Ліамом Нісоном, «Екзотичне весілля» з Кіану Рівзом, легендарний «Вовк з Уолл-стріт», французька комедія «Кохання, sex і турбулентність» та трилер «Темний спадок».

Українське виробництво

Вітчизняні фільми отримують максимум уваги від аудиторії. Це демонструють рейтинги MEGOGO, де українські стрічки йдуть опліч із голлівудськими. А також світові кінопремії, які відзначають успіхи наших режисерів. 

Якщо виділити лідерів виключно серед стрічок українського виробництва та в копродукції з іншими країнами — перше місце вже другий рік поспіль тримає «Снайпер. Білий Ворон», що заснована на реальних подіях війни на Донбасі, а головний герой — актор Павло Алдошин наразі захищає Україну у лавах ЗСУ. На другому місці також йде воєнний фільм — «Мирний-21» про спротив Луганського прикордонного загону. А на третій позиції трагікомедія «Люксембург, Люксембург» про братів-близнюків із різними долями, яких дебютно зіграли Аміл та Раміл Насірови, учасники гурту «Курган і Agregat».

Наступними десятку підкорюють українсько-польська історична драма «Щедрик» та перша українська екранізація коміксу — «Максим Оса та золото Песиголовця», де головну роль виконав актор театру й кіно, а також воїн ЗСУ Василь Кухарський, який вступив до лав оборони у перші дні повномасштабного вторгнення, а на початку грудня 2023 року загинув від отриманих поранень. Вічна пам’ять і слава українському воїну, який захищав країну! 

Закриває трійку повнометражний дебют Олексія Тараненка «Я працюю на цвинтарі». Далі в топ із невеликим розривом у тривалості перегляду увійшли «Кіборги», «Все буде ОК!», «Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”» та «Памфір», який отримав близько 30 нагород в Україні та за її межами.

Серіали, що дивилися найдовше на MEGOGO

Іноді корисно зануритися у вигадані світи, вболівати за героїв і протягом багатьох сезонів очікувати — що ж буде далі? У 2023 році глядачі MEGOGO отримували море вражень та унікальний культурний досвід з улюбленими сюжетами. 

У топ увійшли новинки, класика, українські проєкти та, звісно, ексклюзивні серіали від HBO з українською озвучкою.

Передплата (SVOD)

Сага про боротьбу Семи Королівств досі тримає увагу фанів — «Гра Престолів» стала найпопулярнішим серіалом у передплаті MEGOGO. Закриває рейтинг приквел — «Дім Дракона» розповідає про розквіт Таргарієнів за 170 років до народження Дейнеріс. У топі є ще два проєкти HBO, які в кінці 90-х вивели американський канал на новий рівень, — це «Секс і місто» та «Клан Сопрано» на 8 і 9 місцях відповідно.

Серед закордонних сюжетів у десятку потрапила адаптація Шерлока Голмса «Елементарно», постапокаліптичні «Ходячі мерці» та хіт нульових «Усі жінки відьми». Решту топу складають 3 українські серіали — «Кріпосна», «Спіймати Кайдаша» та «Дільничний з ДВРЗ». До речі, саме історія про капітана київської поліції є першою на українському телебаченні, в якій розповідається про реальний район столиці. 

Безкоштовний перегляд (AVOD) 

Кримінальний детектив «Міст» про загадкове вбивство на кордоні Швеції та Данії настільки полюбився глядачам, що посів перше місце в рейтингу. В українців хороший смак, адже серіал отримав численні нагороди — три міжнародні премії Еммі та телевізійну премію BAFTA, а на сайті IMDb має рейтинг 8.6 із 10.

У решті топу панують серіали українського виробництва —  комедії, мелодрами та детективи. Потрапили в список і дві новинки 2023 року. «Жіночий лікар. Нове життя» став перезавантаженням історії початку 2010-х. У новій версії головний герой змушений переїхати в Київ із Сєвєродонецька після того, як його дім та місце роботи зруйнували російські ракети. А героїні серіалу «Встигнути до 30» надихають сміливістю та жагою до цікавого життя.

Популярний дитячий контент на MEGOGO

У всесвіті відпочинку MEGOGO на дивовижну планету мультиків потрапляють як дорослі, так і малеча. Цього року фаворитами українців стали вже легендарні історії всесвітньо відомих студій, новинки, а також українські мультсеріали.

Анімаційні фільми — Передплата (SVOD) 

Лауреат премії «Оскар», «Зоотрополіс» тримав лідерство майже кожен квартал і зберіг перше місце за підсумками року. Слідом за ним йдуть «Тачки» — драйвова історія про Блискавку МакКвіна. До речі, саме «Тачки» у 2006 році стали першим мультиком з офіційним українським дубляжем, що полюбився вже кільком поколінням українців. Закриває топ «Історія Іграшок» — перший в історії мультфільм із 3D-анімацією. Лідером серед кінокомпаній стала Walt Disney Pictures із 8 мультами в рейтингу, половину з яких створила студія Pixar.

Анімаційні серіали — Передплата (SVOD)

«Перший завжди, ти за ним не жени» — «Губка Боб Квадратні Штани» головний і в нашому топі мультсеріалів за передплатою. Милі цуценята захищають Бухту Пригод, і їх неможливо не обожнювати — тому «Щенячий Патруль» йде відразу за дружелюбним Губкою Бобом. Замикає трійку лідерів ще одна хоробра команда героїв — «Черепашки-ніндзя» з унікальними здібностями та мудрим наставником. Решту топу складають мультсеріали різних жанрів і тематик, а закриває його новинка 2023 року від творців «Щенячого Патруля» — «Кремез і команда». 

Анімаційні серіали — Безкоштовний перегляд (AVOD)

Ніхто б не хотів побачити в себе вдома тарганів Ді-Ді, Маркі та Джоуї — але за їхніми пригодами в серіалі «Оггі та кукарачі» цього року спостерігали найбільше. Літачки-трансформери в серіалі «Суперкрила. Джетт та його друзі» ще змалечку навчають дітей, як важливо допомагати іншим. Тому друге місце для мультику з такими важливими меседжами — це круто. А ще тішить кількість українського контенту в топі. Завершує рік на третьому місці «Пес Патрон» — досконалість, легенда, ідеал, кращого не існує! А на десятому знаходиться мультсеріал про нашого супергероя, «Котигорошко та його друзі».

Що слухали в розділі «Аудіо»

Аудіокниги за тривалістю прослуховування

Перше місце посіла аудіоверсія культового роману-антиутопії Джорджа Орвелла «1984», написаного в 1948 році. Цікавий факт: через їдку сатиру на комуністичні режими та головного антагоніста, змальованого з Йосипа Сталіна, «1984» забороняли в СРСР до 1988 року. У трійці лідерів опинилися твори сучасних українських авторів: збірка есеїв та колонок Андрія Любки «Спати з жінками» та «Радіо Ніч» — роман головного українського постмодерніста Юрія Андруховича.

Андрій Любка вдруге потрапив до десятки рейтингу. Його майже документальна книга «У пошуках варварів…» про захопливі мандрівки Балканами посіла четверте місце. Решту рейтингу складає лише українська література. Авторські та народні казки, «Тигролови», «Кобзар» та «Район Д» — збірка українського письменника та чинного військовослужбовця Артема Чеха.

Аудіокниги за кількістю унікальних користувачів

У першу п’ятірку увійшли аудіокниги з попереднього топу — «Спати з жінками, «1984», «Кобзар», «365 казок на ніч. Казки про героїв» та «Радіо Ніч». А ось решту складають інші представники світової та української літератури.

Другу половину відкриває «Психологія сексуальності» засновника психоаналізу Зіґмунда Фройда. Це одна з найвпливовіших робіт в історії психології, що змінила уявлення про сексуальність на початку 20 століття. Далі — збірка віршів Сергія Жадана «Псалом авіації». На восьмому місці — «Мистецтво війни» Сун Цзи. Військовому трактату вже понад 2500 років, але його досі вивчають у провідних арміях та університетах світу. Закриває топ проєкт Ярослава Грицака й Олександра Комарова «Шлях становлення української ідентичності» та ще одна класика світової літератури — «Жага до життя» Джека Лондона.

Подкасти за тривалістю прослуховування

Цього року найпопулярнішими темами в рейтингу подкастів стали війна з росією, історія та спорт. Перше місце посів проєкт NV «Війна в Україні». Друге та третє — історичний подкаст «Без оголошення війни» та проєкт для дітей «Суспільне Казки». Далі топ формують спортивні проєкти — «F1Podcast» про перегони Формули-1, «UA–Футбол» та «SportHub Єврофутбол», який восени отримав премію «Слушно» від MEGOGO Audio як найкращий спортивний подкаст.

У фінальній частині рейтингу знаходиться подкаст історика Віталія Ляски «Без Брому» від «Локальної історії» та три аудіосеріали виробництва MEGOGO AUDIO — «Опір», «Літо в Антарктиді» та «Маятник: життя і футбол Валерія Лобановського», про кар’єру легендарного тренера. 

Найпопулярніші спортивні події на MEGOGO

Подією року став матч Україна — Італія у кваліфікації Євро–2024, що відбувся в листопаді. Перемога гарантувала б нашій збірній прямий квиток на турнір у Німеччині. На жаль, гра закінчилася нульовою нічиєю — але в команди Сергія Реброва ще є шанси потрапити на Євро через плей-оф у березні. Ці матчі також можна буде подивитися ексклюзивно на MEGOGO.

Друге місце посіла ексклюзивна трансляція бою Олександра Усика та Даніеля Дюбуа. Українець, що проводив захист титулів WBA/WBO/IBO/IBF у надважкій вазі, нокаутував британця в 9 раунді. Дюбуа не допоміг навіть заборонений удар нижче поясу в 5 раунді — Усик відновився та впевнено довів справу до кінця. 

2023 рік також подарував рекордні перегляди в історії медіасервісу в трьох категоріях: фінал Ліги чемпіонів: Манчестер Сіті — Інтер; іспанське Ель Класіко: Барселона — Реал Мадрид; матч української команди в єврокубках: Барселона — Шахтар.

А так виглядає вся перша десятка рейтингу:

  1. Кваліфікація Євро-2024. Україна — Італія
  2. Бокс. Олександр Усик — Даніель Дюбуа
  3. Ліга чемпіонів УЄФА. Фінал. Манчестер Сіті — Інтер
  4. Ліга чемпіонів УЄФА. Барселона — Шахтар
  5. Ліга чемпіонів УЄФА. Манчестер Сіті — Реал
  6. Ліга чемпіонів УЄФА. Шахтар — Барселона
  7. Кваліфікація Євро-2024. Італія — Україна
  8. Кваліфікація Євро-2024. Україна — Англія 
  9. Ла Ліга. Барселона — Реал Мадрид
  10. Ліга чемпіонів УЄФА. Порту — Шахтар

Розкажіть друзям про новину

Нове відео