27 Гру 2022, 11:49
PR

RETN: більше ніж телеком. Як інтернет оператор допомагає українцям

В основі кожного бізнесу стоять люди – клієнти, команда, партнери, підрядники, постачальники. Людські стосунки та допомога завжди були найбільшою цінністю в RETN, з початком російської війни в Україні до цінностей долучилася цінність життя, яку багато хто з нас раніше сприймав як даність. Тому з самого початку війни, щойно подбавши про безпеку нашої української команди, ми почали думати і працювати над тим, як ми можемо допомогти партнерам, а далі іще більший категорії людей – всім українцям.

Компанія RETN — це ​​провідний міжнародний магістральний оператор інтернет-послуг в Євразії, який має понад ​​132 000 км магістрального шляху у 45 країнах. Українська оптоволоконна мережа — це 6.000 км ліній, напряму з’єднаних з мережею в Польщі, Угорщині та Молдові через власні транскордонні переходи. При цьому цією величезною мережею управляє всього 240 людей, розкиданих по всьому світу.  З початком війни RETN разом з іншими операторами докладає надзвичайних зусиль, борючись за життєздатність української мережі. Паралельно з цим стало зрозуміло, що вступати у бій потрібно не тільки на телекомунікаційному, а і на інших фронтах. 

Ми є невеликою компанією, але загальне відчуття абсолютної неправильності, безсердечності цієї війни, разом з нашою люттю та бажанням підтримати українців в цій боротьбі допомогло консолідувати наші максимальні зусилля і виділити величезну для нас суму на гуманітарну допомогу.

Вже на початку березня RETN створила фонд у розмірі 500 000€.

Вже у лютому допомога потрібна була всім і всюди, тому вже на початку березня RETN створила фонд у розмірі 500 000€. Фонд було засновано для підтримки благодійних організацій, що діють в Україні і Польщі (куди прибувала більшість переміщених українців), та прямої допомоги колегам, їхнім родинам та нашим партнерам в Україні, особливо коли йдеться про відновлення їхнього життя в майбутньому. Нарешті, ми також досліджували способи більш прямої і нагальної допомоги українцям.

Вже на початку весни компанія мала розставити складні пріоритети та зрозуміти, кому підтримка потрібна була найбільше. Увага управляючої команди фондом RETN була і є прикута до найвразливішої категорії населення, яка не може попіклуватися про себе самостійно і потребує постійної уваги та підтримки — діти. Почати допомагати їм вирішили через одну з благодійних українських організацій — Spunbond.

Благодійний фонд Spunbond зосереджує свої зусилля на оснащенні обладнанням та медикаментами лікарняних установ, а також на гуманітарній підтримці пацієнтів з особливими потребами. З початком систематичних обстрілів та знищенням українських міст росіянами кількість людей, яким необхідна була медична підтримка та лікарські засоби, значно зросла. Багато з них — діти. Запити на допомогу до фонду збільшувались в геометричній прогресії.

Партнерство RETN та Spunbond почалося у березні із закупівлі обладнання в Охматдит. Тоді ще не всі логістичні процеси були поставлені на рейки, і окрім фінансової підтримки RETN залучилась також до пошуку медичного обладнання. І досі у фонду є великий запит на VAC-апарати, які допомагають ранам загоюватися швидше, тому велика частина донатів RETN витрачається фондом саме на їх закупівлю. Решта йде на купівлю медичного обладнання для мобільних швидких допомог. Прийняття рішення про купівлю того чи іншого обладнання ми приймаємо колективно у консультації з медичним радником фонду Анастасією Барзилович, одним з провідних педіатрів України. 

Долучитися до допомоги Spunbond із закупівлею медичного обладнання може як бізнес, так і будь-який пересічний українець/ка. Реквізити для трансферу знаходяться на сайті благодійної організації. 

Влітку ми в RETN звернули увагу на те, скільки дітей залишилося сиротами через війну, і жахнулися від масштабів лиха.  Тоді компанія взяла на себе зобов’язання допомагати ще одному благодійному проєкту «Наші діти». Цей проєкт запустив всеукраїнський оператор Датагруп-Воля спільно з ювенальною поліцією та благодійним фондом «Я Майбутнє України». Метою проекту стало надання допомоги малечі, яка залишилася без батьків через війну. Частина дітей втратили не тільки найрідніших людей, але і дім, власні речі та кошти для існування. Фактично, вони залишилися ні з чим.

З серпня RETN взяла на себе зобов’язання фінансово підтримувати ще 35 маленьких українців та українок на загальну суму 350 000 грн щомісячно.

Під патронажем Датагруп-Воля вже знаходиться 50 дітей, а з серпня RETN взяла на себе зобов’язання фінансово підтримувати ще 35 маленьких українців та українок на загальну суму 350 000 грн щомісячно. Програма являє собою стипендію, яка допомагає малюкам встати на ноги та покрити їхні щоденні потреби. Глобальна мета проєкту — допомогти сотням дітей, які втратили батьків через війну, і підтримувати їх аж до вісімнадцятиріччя.

Долучитися до допомоги можуть як бізнеси, так і звичайні українці – всі деталі та реквізити є на сайті проєкту. А якщо можливості підтримати фінансово немає, для дітей актуальною буде також гуманітарна, психологічна, навчальна та медична допомога, її фонд теж шукає.  

Партнерство RETN з Датагруп-Воля в рамках проєкту «Наші діти» та плідна співпраця з гуманітарними фондами є вкладом компанії в перемогу. Наші сумісні з Датагруп-Воля зусилля є прикладом єднання двох конкурентних бізнесів заради спільної справи.

Разом бізнес, БФ, експерти та волонтери — велика рушійна сила. Вони крок за кроком і долоня в долоні впевнено ведуть нас до спільної перемоги.     

Розкажіть друзям про новину

Нове відео