Не забувайте нас: французький журнал L’Obs присвятив свій номер Україні
22 Лют 2024, 13:26

Не забувайте нас: французький журнал L’Obs присвятив свій номер Україні

У другу річницю війни редакція французького щотижневого журналу L’Obs присвятила свій номер Україні. Серед авторів статей, написаних про Україну, виключно українці. Примірник вийшов з двома обкладинками, одна з них зі світлиною української захисниці Ганни Васик.

14 лютого в культурному центрі Ґете Лірік за підтримки Українського інституту відбувся вечір, присвячений презентації цього номера та виставки «Україна. Погляд(и)».   

«”Не забувайте нас!”. Ці слова, що ми так часто знаходили у своїх повідомленнях після повернення з України, нагадували нам про нескінченну прірву, що існувала між нами, журналістами, які поверталися в мирну країну і переходили до іншої теми, і ними, нашими українськими співрозмовниками, для яких залишилася лише одна новина — війна. ”Не забувайте нас!” — це також те, про що ми думали, коли працювали над цим українським номером, в якому наш журнал вирішив — і це вперше — запросити виключно українських авторів», — пояснюють ідею створення Доан Бюі та Селін Люссато, журналістки L’Obs

Серед запрошених авторів не лише відомі українські письменники, але й філософи та журналісти.  

З інтерв’ю з Севгіль Мусаєвою французькі читачі дізналися про думки головної редакторки видання «Українська правда» щодо громадянського суспільства в Україні, про страхи та надії українців щодо майбутнього країни.     

Редакція надала можливість прочитати перші сторінки щойно перекладеної французькою книги «Звичайні люди не носять кулеметів» письменника Артема Чапая, написаної буквально з «кулеметом в руці», адже він зараз на фронті.  

Андрій Курков, автор «Щоденника вторгнення», що був перекладений французькою минулого року, поділився з читачами журналу своєю статтею-щоденником про Україну в другу річницю повномасштабної війни.  

Поетеса Люба Якимчук пояснила, чому українська мова — це прихисток для українців, у той час, як російська вважається мовою катів.   

Режисерка, сценаристка, поетеса та письменниця Ірина Цілик вшанувала пам’ять Вікторії Амеліної, яка загинула від російської ракети в Краматорську.    

Філософ Костянтин Сігов написав статтю про європейські гуманістичні цінності українців та наш спротив брутальній силі та нігілізму, що цінуються серед росіян та спрямовані на тотальне знищення, в тому числі й людської гідності. 

Особливе місце займають уривки із книжки «Листи кохання та війни», написані фронтовим письменником Павлом Матюшею та його дружиною Вікторією. Ця книга під редакцією Доан Бюі є важливою і для L’Obs, адже вона заснована на листуванні, між цими чоловіком та дружиною, що публікувалися в журналі у минулого літа.    

Розкажіть друзям про новину

Нове відео