Канадська лікарня створила препарат для лікування стигми щодо ВІЛ
30 Тра 2024, 17:04

Канадська лікарня створила препарат для лікування стигми щодо ВІЛ

Канадська лікарня Casey House, що надає допомогу людям, які живуть з ВІЛ та мають ризик інфікування, оголосила про початок своєї кампанії «Stigmavir».

У рамках ініціативи представили вигаданий противірусний препарат «Stigmavir», призначений для лікування стигми щодо ВІЛ-інфекції. Стигма у сфері охорони здоров’я шкодить людям, які живуть з ВІЛ, оскільки кожна п’ята людина отримує відмову у наданні медичної допомоги.

Кампанія також включає в себе оптимістичну музичну соціальну рекламу, покладену на музичну адаптацію культової пісні «I Will Survive», права на яку надала сама Глорія Гейнор.

«Навіть у місцях, де працюють люди, які знають про здоров’я, стигма щодо ВІЛ зберігається. Кампанія «Stigmavir» є наступним етапом нашої довготривалої ініціативи «Smash Stigma», спрямованої на викорінення стигми, пов’язаної з ВІЛ, — говорить Джоан Сімонс, виконавчий директор Casey House. — Стигма залишається значною перешкодою для людей, які живуть з ВІЛ, що шукають доступ до медичної допомоги. Цього року ми запрошуємо інших постачальників медичних послуг приєднатися до нашої місії зі створення позитивного медичного простору, який є інформованим, чуйним, інклюзивним та допитливим, а не упередженим. Кожна людина заслуговує на медичну допомогу, яка відповідає її потребам, ставиться до неї з повагою та зберігає конфіденційність».

Для людей, які живуть з ВІЛ, стигма є однією з найпоширеніших перешкод на шляху до отримання медичної допомоги. Розкриття інформації медичним працівникам може призвести до косих поглядів, мікроагресії і навіть відмови у наданні допомоги, особливо у вразливі моменти, такі як надання невідкладної або психіатричної допомоги. Досвід упереджень, дискримінації та стигми може призвести до того, що пацієнти інтерналізують цей негатив, що призводить до підвищення ризику депресії та гірших наслідків для здоров’я, таких як запізніле встановлення діагнозу.

Хоча «Stigmavir» є вигаданим препаратом, він запрошує замислитися над тим, як кожен працівник системи охорони здоров’я взаємодіє з людьми, що живуть з ВІЛ, переосмислити, як невеликі дії можуть вплинути на людей, які отримують медичну допомогу.

Як виглядає охорона здоров’я без ВІЛ-стигми? Пацієнти можуть побудувати довірливі стосунки з медичним працівником, розраховувати на послідовне лікування та почуватися в безпеці, прагнучи до доброго здоров’я. Casey House також створив вебсайт кампанії, який пропонує медичним працівникам додаткові ресурси щодо надання допомоги людям, які живуть з ВІЛ або перебувають у групі ризику щодо інфікування ВІЛ.

Розкажіть друзям про новину