До 20% українців слухають російську музику онлайн: як змінилися їх музичні вподобання у 2022
08 Лют 2023, 15:19

До 20% українців слухають російську музику онлайн: як змінилися їх музичні вподобання у 2022

OSINT-спільнота Molfar провела дослідження про те, як змінилися музичні вподобання українців протягом повномасштабної війни.

Станом на 30 січня 2023 за вебтрафіком найпопулярнішими платформами серед українських користувачів є Youtube Music і Spotify. Натомість за кількістю завантажень певну конкуренцію їм складає Shazam. Сукупна кількість українських користувачів на всіх п’яти платформах становила більше 11 мільйонів у грудні.

Також розглянули 100 найкращих композицій на кожному музичному стрімінговому сервісі по локації “Україна”. Кількість російських виконавців за перше півріччя повномасштабної війни найбільша на платформах Spotify (48%) та Apple Music (27%).

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Кількість російських виконавців за друге півріччя повномасштабної війни все ще найбільша на платформах Spotify (48% → 18%)  та Apple Music (27% → 21%)

Важливі зміни, що відбулись за друге півріччя повномасштабного вторгнення російських військ в Україну:

  • Кількість російських виконавців на всіх платформах або не змінилась, або зменшилась, окрім Deezer – влітку 2022 в чарті “100 найкращих треків” був лише один російський виконавець, взимку 2023 вже два. При цьому найменший відсоток російських композицій, попри зворотну динаміку, виявився також на Deezer (2%).
  • Кількість українських виконавців на всіх платформах також зменшилась, причому суттєво: на 14% – в Youtube Music, на 11% – у Deezer, на 9% – у Shazam, і на 8% – у Deezer. Їх замінили собою групи та артисти з інших країн (не рф та рб) усюди, окрім Spotify – у топ-100 композиціях на цій платформі влітку 2022 було лишень 38 українських виконавців, а взимку 2023 їх стало вже 45.
  • Зміни за друге півріччя говорять про збільшення української самосвідомості – тепер на всіх стрімінгових музичних платформах українських виконавців суттєво більше, аніж російських

У розбивці по країнах походження музичного треку, понад 50% чарту топ-100 пісень припадає на українські композиції на платформах Youtube Music, Deezer, Apple Music. Найбільше російських виконавців – у жанрі phonk та реп.

До окремої групи було віднесено білоруських виконавців та тих українських виконавців, які переїхали до рф та на момент вторгнення жили та працювали на території країни-агресора. Найбільший відсоток пісень таких виконавців – на платформі Youtube Music.

Мова виконання пісень в більшості випадків співпадає з країною походження музикантів або гуртів. Деяка частина композицій – записані в стилі phonk або ж це діджей-сети, які не використовують живий голос виконавця, натомість в композиціях використовуються записи інших треків, записи діалогів різними мовами тощо – такі сети відмічені на графіку як “Без вокалу”.

Платформи, на яких слухають пісні українською мовою: Youtube Music – 60% та Deezer – 50%. Найменший відсоток показує Shazam – 27%.

Від 65 до 96% в ТОП100 займають пісні українською або англійською мовами, найбільший відсоток на платформі Deezer – 96%. Там же найменший відсоток пісень російською мовою – 2%. Найбільший відсоток пісень російською мовою слухають на платформах Apple Music – 23% та Shazam – 20%.

Найбільше слухають українських виконавців саме на Youtube Music. Miley Cyrus опинилась на першому місці з треком Flowers, на другому – Skofka «Чути Гімн» (Україна). Взагалі на цій платформі 70% пісень у топ-10 – українською.

Друге місце – Apple Music: як і на ютубі, солов’їних співів тут більша частина. Перше місце зайняла Майлі Сайрус, Instasamka опинилась на восьмій позиції, а на десятій — також російський виконавець Slavik Pogosov із треком «Монро».

Впевнене третє місце по прослуховуванню українських музичних виконавцях – Spotify. на першому місці саме український трек виконавців SadSvit & «Структура Щастя» «Силуети». Instasamka – на четвертій сходинці, на третій позиції – російська пісня Big Baby Tape «Hoodak Mp3».

Четверте місце за кількістю українських виконавців у топ 10 – посів Deezer. Жодного російського артиста в переліку.

Так само на 4 місці знаходиться Shazam: україномовних виконавців у топі лише два, але при цьому жодного російського.

Розкажіть друзям про новину