10 Сер 2022, 16:57

В Україні відбудеться благодійний освітній проєкт за участю світових АІ експертів

Для того, щоб підтримати українських AI/ML-спеціалістів під час війни та долучити світову AI-спільноту до допомоги Україні, AI HOUSE об’єднав відомих та визнаних експертів зі штучного інтелекту в освітній проєкт AI for Ukraine.

Проєкт AI for Ukraine забезпечить доступ до якісних та найактуальніших знань зі штучного інтелекту та машинного навчання для українського технологічного ком’юніті, яке вже в найближчому майбутньому допоможе у відбудові країни та перетворенні України на вагомий AI-хаб Європи.

24 лютого 2022 року для всіх українців та українок почалося нове життя: із сиренами, бомбардуваннями, болем та повномасштабною війною росії проти України. Українське AI-ком’юніті також сильно змінилося з тих пір: хтось тепер на фронті, хтось – волонтерить. Після перемоги України, країну потрібно буде відбудовувати на всіх рівнях, і українська технологічна спільнота має зіграти одну з ключових ролей у цьому процесі.

“Війна є одним з найтрагічніших видів колективної людської поведінки, а демократія є захистом від тиранії та ключем до покращення життя людей. Дуже важливо підтримувати та розвивати жагу до досліджень і знань навіть у такий темний період, думаючи про післявоєнні часи та важливість науки та інновацій для досягнення прогресу”. – коментує Йошуа Бенджіо, “хрещений батько AI” та володар премії Тюрінга у 2018 році.

“Україна має продовжувати свій шлях до сучасної демократичної країни, економічно процвітаючої, з вільними та освіченими людьми. Підтримка AI-спільноти в Україні сприятиме розвитку економіки, збільшуючи цінність українських талантів”. – вважає Гаель Варокуакс, технічний директор Національного науково-дослідного інституту з вивчення інформатики та автоматизації у Франції.

Цілі AI for Ukraine:
  • Надати доступ українським талантам до якісної освіти зі штучного інтелекту під час війни.
  • Зібрати кошти на підтримку українського народу.
  • Залучити міжнародних AI-лідерів до розвитку української AI-екосистеми.
  • Закріпити зв’язки та розширити нетворк українських та міжнародних спеціалістів.
В екосистемі Roosh AI HOUSE відповідає за розвиток освітнього напряму та побудову нетворку, завдяки чому і вдалося реалізувати ініціативу AI for Ukraine. Ми розвиваємо сферу штучного інтелекту і машинного навчання в Україні на всіх рівнях, найфундаментальніший з яких – це освіта. Освіта — основа та рушійна сила для кожного спеціаліста, який прагне досягти успіху. Тому метою створення цієї ініціативи для нас насамперед є надання доступу до унікальних знань від кращих експертів індустрії. Ми згуртували всесвітньо визнаних експертів навколо ідеї допомоги Україні та її AI-спільноті. Разом ми зможемо зміцнити галузь штучного інтелекту в Україні та створити унікальні умови для розвитку технологічних талантів.
Сергій Токарєв
Founding Partner в Roosh
Спікери AI for Ukraine

До ініціативи долучилися професори Стенфордського університету, Корнелльського університету, Берклі та інших відомих у всьому світі освітніх закладів, а також інженери та спеціалістки провідних світових IT компаній: Amazon, Samsung AI, Microsoft, Hugging Face тощо. Серед лекторів AI for Ukraine – відомі у світі дослідники штучного інтелекту, як-от:

Йошуа Бенжіо, Професор Монреальського університету, засновник і науковий керівник Квебекського інституту штучного інтелекту, керівник програми CIFAR Learning in Machines & Brains, один із провідних експертів у галузі AI. У 2019 році він був нагороджений престижною премією Кіллама, а в 2022 році став комп’ютерним науковцем із найвищим h-індексом у світі. Він найбільш відомий своєю роботою з глибинного навчання, що в 2018 році принесла йому, Джеффрі Гінтону та Янну ЛеКуну премію Тюрінга «Нобелівську премію з обчислювальної техніки».

Алекс Смола, Віцепрезидент з машинного навчання в Amazon Web Services, професор Університету Карнегі-Меллон, один із найкращих світових експертів у сфері машинного навчання. Також Алекс є широко цитованим автором в академічному дослідницькому співтоваристві та долучився до написання більше ніж 500 праць.

Себастьян Бубик, Sr. Principal Research Manager, очолює групу Machine Learning Foundations у Microsoft Research Redmond. Отримав кілька нагород на конференціях з машинного навчання за свою роботу з онлайн-прийняття рішень, конвексної оптимізації та стійкості до суперництва.

Гаель Вароко, Research Director, працює над наукою про дані та охороною здоров’я в Inria (Національний науково-дослідний інститут з вивчення інформатики та автоматичного керування). Він є співзасновником scikit-learn, одного з еталонних наборів інструментів машинного навчання, і допоміг створити різні інструменти для аналізу даних на Python.

Формат і теми

AI for Ukraine – це щотижнева серія вечірніх онлайн-лекцій та воркшопів. Середня тривалість сесій – 1,5-2 години.

Лектори розкриють актуальні AI/ML-теми та поділяться практичним досвідом з таких тем, як: стиснення моделей для глибинного навчання, AutoML, оцінка моделей машинного навчання та їх діагностична цінність тощо. 

Учасники матимуть можливість задавати питання лекторам та долучатися до дискусії. Мова сесій – англійська. 

Лекції та воркшопи AI for Ukraine будуть цікаві всім, хто працює з AI/ML і хоче вдосконалити свої знання або набути нові, та тим, хто цікавиться сферою штучного інтелекту та машинного навчання.

Перша лекція відбудеться 17 серпня. Лектором виступить Йошуа Бенжіо з  трендовою темою “Подолання розриву між поточним глибинним навчанням і когнітивними здібностями вищого рівня людини”. 

Як взяти участь?

Долучитися до освітніх сесій можуть усі бажаючі на сайті.

При реєстрації є обов’язкова умова – потрібно зробити донат на будь-яку суму від 1$ або 10 грн. Учасник одразу отримує доступ на всі майбутні лекції та воркшопи. 

Усі зібрані кошти будуть направлені до найбільшого фонду України “Повернись живим”.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео