26 Апр 2022, 16:15

Аукціонний дім Christie’s встановив голограму замість скульптури

Робота, що відкриває Венеціанську бієнале, не змогла потрапити на показ через ускладнення, пов’язані з війною України проти росії.

Аукціонний дім Christie’s, здається, знайшов рішення, щоб заповнити цю порожнечу. Він встановив голографічну проєкцію скульптури французького імпресіоніста Едгара Дега Petite danseuse de quatorze ans (Маленька чотирнадцятирічна танцівниця) на попередніх показах у Сан-Франциско та Гонконгу колекції покійного американського філантропа Анни Басс, яка готується до аукціону у Нью-Йорку.

Скульптура, створена 95 років тому, трохи тендітна для подорожей. Демонстрація голограми є безпрограшною: вона збереже витвір мистецтва висотою приблизно 102 см, який, за оцінками, піде з молотка за 20–30 мільйонів доларів, у безпеці для наступного власника, а глядачам буде запропоновано подивитися на нього близько, наче на матеріальне творіння.

Технологія розроблена Proto (раніше PORTL), лос-анджелеської компанією, що спеціалізується на гіперреалістичних голографічних проекціях 4K.

Логістика стала особливо складною через російське вторгнення, яке не тільки заблокувало маршрути, а й різко збільшило вартість доставки та нафти. Доставка творів мистецтва зараз коштує у 8-12 разів дорожче, ніж останнім часом.

Голограма — це новаторський спосіб доставити речі до людей без необхідності витрачати великі суми на міжнародну доставку або завдавати шкоди довкіллю. Дивлячись на те, як зараз розвиваються ситуації, є шанс, що любителі мистецтва побачать більше таких експонатів на виставках.

Proto повідомляє, що в неділю він уперше у світі провів велике шоу у прямому ефірі, телепортувавши гостя з Тайбея до Сінгапуру за допомогою голографічної машини, для церемонії нагородження Star Awards. 3D-відтворення тайванського ведучого було «повністю інтерактивним і реалістичним».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео