18 Май 2022, 12:53

Мисткиня продає картину, кошти від якої підуть на друк книги «Незламні» від WoMo

Американська мисткиня українського походження Оля Рондяк продає свою картину «Настя», щоб зібрати кошти на створення книги про героїчних українських жінок «Незламні», яку видає жіночий сайт WoMo.

Як американка та художниця, яка живе 25 років в Україні, я надзвичайно захоплююся збереженням української культури та історії. Мої предки навчили мене не тільки поважати свободу, а й як важко за неї боротися. Героїнь на передовій захисту свободи в Україні потрібно не лише визнавати, а й пам’ятати та шанувати наступним поколіннням.
Оля Рондяк

Художниця Оля Рондяк народилася у США в сім’ї українців. Мати та дідусь мисткині були змушені емігрувати до США під час Другої світової війни, аби уникнути радянського терору. Тепер Рондяк розповідає історію своєї сім’ї через мистецтво. Її картини, колажі, скульптури та конструкції одягу наповнені історією її сім’ї та її життя в українській діаспорі.

У 2018 році мисткиня представила в Українському інституті Америки в Нью-Йорку та в Києві виставку «Identity, Interrupted» («Ідентичність, перервана»), яка народилася, зокрема, під під впливом Революції гідності 2013-2014 років. 

Мисткиня написала картину «Настя». На ній волонтерка Настя Тиха, яка врятувала зі зруйнованого Ірпеня 19 собак.

Про неї WoMo писало у міжнародному спецпроєкті «Незламні», який редакція розпочала в березні 2022 року. WoMo публікує історії сміливих українок, які боронять країну від зухвалого ворога. Це проєкт про жінок, які долучилися до боротьби з російськими окупантами: хтось у лавах ЗСУ, хтось рятуючи з-під завалів поранених, а хтось шукаючи та надаючу гуманітарну допомогу. 

За 82 дні війни ми написали вже 14 історій незламних українських жінок, які окрім себе та своїх родин знайшли сили ще й на рятунок цілих притулків для тварин, приймають тисячі тонн гуманітарної допомоги та оснащують наших бійців від бронежилетів до літаків. Таких історій вже сотні. І ми хочемо закарбувати їх у книзі та видати на двох язиках: англійській та українській, щоб про дух незламності українців знав весь світ.
Вікторія Покатіс
головна редакторка WoMo

Мета книги — привернути увагу світової спільноти до всеохопної діяльності українських жінок, що вступили до лав ЗСУ чи теороборони, шукають та під кулями розвозять гуманітарну допомогу, рятують з-під завалів поранених, надають медичну допомогу, ціною власної безпеки евакуюють дітей, літніх людей, тварин.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео