Де українцям шукати роботу під час війни? 5 онлайн-платформ з вакансіями на фрілансі
17 Тра 2022, 11:48

Де українцям шукати роботу під час війни? 5 онлайн-платформ з вакансіями на фрілансі

Війна забрала в українців не лише домівки, але й роботу. Сьогодні саме фріланс — одна з небагатьох можливостей відновити стабільний заробіток і продовжувати працювати у безпечному місці. У цій статті ми зібрали популярні та зручні онлайн-платформи з вакансіями на фрілансі. Тут і початківці, і досвідчені спеціалісти знайдуть собі заняття за фахом.

Чому варто спробувати фріланс?

Під час війни з труднощами зіткнулися абсолютні всі компанії та підприємства різних рівнів. Одні — скорочують штат співробітників, інші — урізають зарплату або співробітник не має можливості працювати повний робочий день. Однак у такий критичний для держави момент економіці вкрай важливі зайняті працівники. І тут на допомогу приходить ринок фрілансу. Кількість запитів для віддалених спеціалістів зростає, адже для бізнесу такий формат співпраці теж оптимальний. Не кожна компація чи підриємець зараз почуваються впевнено. При цьому завдань для різних фахівців вдосталь. Розробники, дизайнери, менеджери, копірайтери, репетитори, юристи, бухгалтери, фітнес-тренери та навіть деякі лікарі — усі вони можуть виконувати завдання або консультувати онлайн.

Серед десятків фріланс-бірж ми обрали найбільш зручні у користуванні та з великою кількістю вакансій для українців.

Fiverr

Одна з найбільших платформ, яка об’єднує замовників і компанії будь-якого масштабу з досвідченими фрілансерами. Розробка графічного дизайну або застосунків, психологічні або бізнес-консультації, діджитал-маркетинг, переклад текстів або монтування відеороликів — на Fiverr можна запропонувати практично будь-яку послугу. На сайті більш ніж 550 категорій для різних фахівців. Клієнти переглядають пропозиції і замовляють найбільш доцільні для них.

Особлива перевага платформи у порівнянні з іншими схожими сайтами — не ви годинами шукаєте замовника, а клієнт шукає вас. Не потрібно жодних тендерів для отримання замовлення. Просто реєструєтесь і в своєму профілі якнайбільш цікаво описуєте, чим можете бути корисними. Реєстрація та розміщення пропозицій від фрілансерів безкоштовні. Зручно налаштований сервіс дозволяє швидко реагувати на запити потенційних клієнтів.

За допомогою сервісу тільки минулого року понад 4 млн клієнтів — від малого бізнесу до компаній зі списку Fortune 500 — надали роботу тисячам фрілансерів. Fiverr’s Talent Cloud дозволяє замовникам збільшувати штат віддалених працівників, запрошуючи до своїх проєктів спеціалістів із понад 160 країн.

Команда Fiverr оптимізувала користування ресурсом для віддалених працівників з України. Відтепер для них увімкнена функція дострокової виплати. Це дає змогу у будь-який момент вивести свої доходи, відмовившись від періоду безпечного контролю. Для вирішення поточних проблем з обліковими записами українців та іншими технічними моментами, пов’язаними з роботою на платформі, у компанії виділена окрема група консультантів.

Jobs For Ukraine

Ініціатива, яка виникла з початком війни в Україні як спосіб подолати можливе безробіття. Волонтери оперативно зібрали відкриті вакансії від клієнтів з різних країн, та розповсюджують пропозиції для тих, хто вже шукає роботу на фрілансі.

Зараз на сайті вже понад 1700 вакансій. Користувачам доступні наукові, мистецькі, професійні та інші фріланс-можливості від закордонних замовників. Щоб знайти потрібну вакансію, достатньо скористатися фільтром за певною країною або спеціальністю. На платформі є пропозиції від таких компаній, як Hive, Skyscanner, Eurowings та інших світових холдингів. Деякі роботодавці навіть пропонують допомогу з релокацією за місцем роботи.

Preply

Популярна онлайн-платформа для вивчення іноземних мов та академічних предметів. На сайті вже понад 15 тис. перевірених репетиторів, які викладають 50 мов для учнів із понад 160 країн світу. А отже — є безліч можливостей для шкільних вчителів, викладачів університетів, коледжів та для приватних репетиторів. Усе, що потрібно для старту — стабільний інтернет, Skype, бажання та відповідний вашій професійній кваліфікації досвід.

Користувачам після реєстрації на сайті або в застосунку розумний алгоритм підбирає найбільш підходящого викладача. На вибір впливають бюджет, зручність розкладу та поточний рівень знань учня. Але можете бути впевнені: тут ви точно знайдете учнів з різними запитами щодо вивчення іноземної мови та зможете сформувати зручний та цікавий для себе робочий простір. Оплата занять здійснюється після кожного уроку на онлайн-гаманець PayPal.

e-Creative

Безкоштовна платформа для креативників з України, які теж шукають заробіток на фрілансі. Сервіс став ініціативою європейських та українських рекламників. Так вони вирішили підтримати дизайнерів, копірайтерів, PR-менеджерів та інших фахівців креативної індустрії, які через війну втратили роботу в Україні. Тепер кожен із них може брати замовлення від іноземних клієнтів.

Сервіс працює без комісії, тобто виконавець отримує винагороду у повному обсязі. Гонорар встановлюється автоматично відповідно до середніх ринкових рейтів країни-замовника.

Після реєстрації на сайті потрібно заповнити профайл: зазначити сфери своєї експертизи, додати приклади робіт або посилання на портфоліо.

College Recruiter

Завершимо підбірку корисних ресурсів біржею фрілансу для студентів та недавніх випускників університетів. Тут представлені вакансії для молоді, яка наразі розглядає заробіток на фрілансі та неповний робочий день. Роботодавці пропонують варіанти для першої роботи, аби початківці могли отримати практичний досвід на реальній посаді, а також мати цінні контакти на майбутнє. Ресурс підійде і тим, хто ще навчається і шукає місце для оплачуваного стажування за своїм фахом або сезонний підробіток.

Серед клієнтів на сайті можна знайти компанії зі списку Fortune 1000, державні установи та приватних замовників з усього світу, які зацікавлені допомогти саме молодим спеціалістам вдало розпочати кар’єру.


Як бачите, знайти зручний сервіс і почати заробляти на фрілансі — просто. Ви отримаєте набагато більше, ніж просто роботу. Для початківців такий формат зайнятості — це простий старт кар’єри в обраній сфері, можливість виконувати перші практичні завдання, розвивати навички і вчитися новому. Професіонали ж можуть підтверджувати свій багаторічний досвід та розширювати варіанти заробітку як в Україні, так і за кордоном.

Розкажіть друзям про новину