Фасад торговельного центру на Київщині прикрасить мозаїка за мотивами трипільської культури
03 Жов 2024, 10:49

Фасад торговельного центру на Київщині прикрасить мозаїка за мотивами трипільської культури

Українські митці під кураторством художниці Анастасії Лелюк розпочали роботу над мистецьким проєктом з оформлення фасаду нового торговельного центру «Треполь» у місті Українка. Прикрашатиме будівлю мозаїка, що відсилає до культурної спадщини трипільської цивілізації. 

Допомагають реалізувати проєкт девелопер комерційної нерухомості Alterra Group спільно з «Агромат». Мета ініціативи — підкреслити важливість збереження монументального мистецтва в Україні.

Ідея створення мозаїки на ТЦ «Треполь» виникла з прагнення сприяти культурному розвитку регіонів, зберігати й актуалізувати монументальне мистецтво. Основою для дизайну мозаїки стали мотиви трипільської культури, які відображають історичний зв’язок цього регіону з однією з найдавніших цивілізацій світу. Мозаїка буде складатися з двох частин: основні великі панно відтворюватимуть фігуративні сюжети, а дрібніші елементи — орнаменти, характерні для трипільського мистецтва.

Зараз в Україні більшість монументальних мозаїк радянської доби залишаються без належного статусу та охорони. Цим проєктом Alterra Group та «Агромат» прагнуть звернути увагу на важливість збереження мозаїчної спадщини, а також наголосити на цінності всіх інших мозаїчних творів в Україні. 

Цей мистецький проєкт має значне соціальне підґрунтя. Метою є не лише прикраса торговельного центру, але й привернення уваги до важливості монументального мистецтва як частини культурної спадщини України. Мозаїка символізуватиме спадкоємність поколінь, а також необхідність збереження та розвитку культури у складні для країни часи. Alterra Group та «Агромат» сподіваються, що проєкт стане початком масштабної програми з відновлення та створення нових мозаїчних об’єктів в інших регіонах України. 

Проєкт реалізується за участі художників Тамари Турлюн, Інги Леві, Ольги Чикало та Олександра Богомаза. Роботи розпочнуться 10 жовтня 2024 року та триватимуть близько двох місяців. Перший етап вже завершився — він передбачав розробку ескізів, бюджетування та підготовку матеріалів. Наразі активно ведеться підбір та закупівля матеріалів, організація майданчика, а після розпочнеться основна частина — створення самої мозаїки.

Розкажіть друзям про новину