Projector Publishing, видавничий проєкт онлайн інституту Projector, випустить нове число Telegraf — щорічного друкованого артбуку про українську візуальну культуру.
Новий артбук у лінійці має назву Telegraf. Завтра. Він присвячений зв’язку між теперішньою реальністю повномасштабної війни та майбутнім, яке хочемо та можемо побудувати.
Як досвід життя у війні визначатиме дизайн нашого життя далі? Як це проявиться у візуальному середовищі, просторі та суспільстві? Ось головні запитання випуску.
Артбук фіксує зміни, які наше суспільство пережило за роки повномасштабної війни. Практика донатів перетворилася на нову даність, а інклюзивність — з виклику на необхідність. Креатив та маркетинг стали невіддільним складником благодійних зборів. Практики меморіалізації, ветераноцентричність, дизайн дронів, феномен «не на часі» та бум відродження національної ідентичності — це те, що вже впливає на наше завтра.
Четвертий випуск Telegraf. Завтра містить чотири розділи: Не мовчати, Будувати, Жити, Пам’ятати.
На сторінках випуску можна буде прочитати:
- інтерв’ю з архітектором Славою Балбеком про цінність візуального коду українського села;
- думку ветерана Олександра «Терена» Будька про український шлях інклюзивності;
- чи можна ефективно «задизайнити» країну, залучаючи сервісний стартап-підхід — стаття Родіона Сорокіна, дизайнера, що служить у Силах Оборони.
Вже традиційно в артбуці міститься окрема галерея знакових візуальних робіт, створених українськими ілюстраторами. У цей випуск увійшли роботи ілюстраторів клубу Pictoric, серед яких Євгенія Гайдамака, Олег Грищенко, Анна Іваненко, Марі Кінович, Грася Олійко, а також роботи Максима Паленка, Артема Гусєва та інших.
Дизайн Telegraf. Завтра наповнений багатьма яскравими символами та сенсами. Головний візуальний образ артбуку — світанок. Саме той час доби, що починається після найтемнішої ночі. Також в артбуці з’являється давній український символ дерева життя, переосмислений і осучаснений.
«Квітка на обкладинці — символ того, що зараз, разом з боротьбою за виживання, ми сіємо наше майбутнє. Саме від нас залежить, що ми пожнемо», — зазначають у команді видавництва. Кожен читач артбуку зможе буквально посіяти майбутнє: квітка зроблена з переробленого паперу, який містить насіння рослин. Посадивши її в горщик можна зробити першу дію, яка проросте у майбутньому.
Telegraf. Завтра вийде друком у жовтні 2024.