Еволюція реклами у воєнний час: 60 секунд у win-win форматі для бренду та соціуму
11 Кві 2023, 13:35

Еволюція реклами у воєнний час: 60 секунд у win-win форматі для бренду та соціуму

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну рекламний бізнес затих, як і чимало галузей. Його повернення на екрани, яке спостерігаємо зараз, має свої особливості. Здається, що, крім фармацевтичних засобів та мобільних операторів, на ТБ нічого не рекламують, правда? У соцмережах усе не так одноманітно, та тенденція серед топ-брендів зберігається. Рекламуватись, поза сумнівом, хочуть… але — як саме буде доречно та ефективно?

За форматом та головним меседжем можна побачити два «табори» рекламних роликів. Один із них назвемо «інформаційна» та «патріотично наративна» реклама, а інший — уже знайома для нас соціальна реклама, якої було так мало в Україні до повномасштабного вторгнення та стало так багато під час. 

Раніше більшість соціальних відеороликів фінансувала держава, що логічно та чудово. Та чи в теперішніх умовах держава має монополізувати функції транслятора та підіймача соціально важливих тем в українському ефірі? Чи, можливо, саме час брендам долучитися до створення соціальної реклами та репутаційно зрости завдяки їй?

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Уже зараз ініціативу створення соціальних, інформаційних та наративних роликів підхопили благодійні фонди та інші неурядові організації. Розглянемо декілька прикладів. 

1. Соціальна реклама

  • ВПО – Великий Приклад Об’єднання

Ролик із цією назвою уже має понад 1 800 000 переглядів. Відео створив режисер Іван Морозов із командою рекламного агентства MOROZOV для Благодійного Фонду «Право на захист». Використання маркетплейсменту у кінці відео саме у вигляді пекшоту, після підняття суспільної проблеми — це хороший приклад соціальної реклами на важливі теми. Саме так відбувається співпраця соціальної відповідальності та бренду рекламодавця у нативному форматі.

  • UPROOTED 

Чудова робота із залученням іноземного режисера латвійця Анджея Гавріса та частини української команди, яка знайшла відгуки в серцях багатьох українців. Як і у першому прикладі, ролик виготовлений коштом неприбуткової організації.

2. Інформаційна

Це реклама, що безпосередньо показує переваги використання об’єкту реклами, його якісні ознаки та сферу застосування. І жодного слова про воєнний час. Часто це спостерігається у сферах, де відсилку до реалій важко зробити, наприклад сфера фармації (втім, далі ми розповімо про фармацію зовсім інакше та надамо приклад лонг-відео).

Це класика, яка, звичайно ж, має право на життя. Прероли, лого чи основний меседж в перших секундах відео — «поки не скіпнули» — і всі методи, на які спиралися у зйомці рекламних роликів до війни. Вони працюватимуть і не дратуватимуть око споживацької аудиторії і зараз. Проте бренди все більше почали використовувати відеорекламу для транслювання своєї соціальної відповідальності (часто саме у довшому, 1-хвилинному, форматі).  

3. 60 секундний спот. Добірка патріотичної реклами від українських брендів під час війни

1-хвилинне відео, де бренди розкривають свої цінності крізь призму воєнного стану та інтегрують патріотичні меседжі візуальними інструментами, настроєм відеоряду чи навіть словесними зворотами, — явище суто воєнного часу. Погляньмо на кілька прикладів:

  • 60 секунд світла: ситуатив від Сільпо
  • 60 секунд загартованості від Дарниці
  • 60 секунд любові від Клуб 4 Лапи
  • 60 секунд зв’язку від Київстар та Lifecell
Соціальний відеоролик, профінансований компанією, та акуратно розміщене лого на пекшоті — характерний стиль закордонних топових компаній.

Шкода, що причиною популярності саме 60-секундних роликів в Україні стала війна. Втім, формат активно використовується на американському та європейському ринках протягом тривалого часу і якісно виконує свої функції транслювання соціальної відповідальності брендів. Соціальний відеоролик, профінансований компанією, та акуратно розміщене лого на пекшоті — характерний стиль закордонних топових компаній та їхній внесок у соціальну відповідальність, за який вони отримують ще більшу лояльність споживачів.

«Ван мінут відео» або «60 sec spot» може стати новим трендом, який прийде (уже приходить) на зміну заїждженому «перші 3-5 секунд». 

Успішні приклади говорять про те, що формат набирає обертів. В ньому здебільшого фігурує наратив єдності, свободи, витривалості та подолання, і це насправді дуже добре явище.

Можливо, нині-завтра чи незабаром після нашої перемоги, культура соціальної відповідальності розвинеться ще більше, і ми побачимо ще більше соціальних роликів. Можливо, навіть класичних, профінансованих українськими брендами.

Принаймні дуже сподіваємось на це. 

Розкажіть друзям про новину