Що можуть українські ПК: від офісних робочих станцій до навчання операторів БПЛА
27 Чер 2024, 14:17

Що можуть українські ПК: від офісних робочих станцій до навчання операторів БПЛА

Війна докорінно змінює структуру економіки України. У той час, коли відбувається руйнація її старої моделі, що базується на роботі великих підприємств реального сектору, на перші ролі виходять технології, стартапи та невеликі сучасні підприємства з виробництва високотехнологічної продукції.

Цей тренд можна помітити не тільки за статистичними даними, але й у публічній площині, в офіційних заявах представників влади та наших міжнародних партнерів, зокрема, його яскраво підкреслила і спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер під час свого виступу на Ukraine Recovery Conference у червні 2024 року.

І це дійсно так. У сфері високотехнологічного виробництва та ІТ-технологій Україна ще до війни мала непогані позиції у світі. Українських ІТ-спеціалістів охоче наймали іноземні компанії, а за версією Valve Corporation дві українські кіберспортивні команди NaVi та Monte увійшли до світового ТОП-10 кращих. До речі, навіть у воєнному 2024 році NaVi вчергове отримала переконливу перемогу у чемпіонаті світу з Counter Strike 2 «PGL Major Copenhagen 2024» у Данії. 

Важливо зазначити, що технології не з’являються самі по собі. Їх створюють наші ІТ-фахівці та інженери. А самі робочі станції, за якими навчаються та тренуються наші майбутні диджитал-зірки, також народжуються в Україні, зокрема, і на виробництві Prime PC від «ІТ-Інтегратор».

Від офісного компа до робочої станції для навчання пілотів БПЛА

Виробництво надійних та якісних українських комп’ютерів Prime PC працює вже майже 24 роки, постачаючи на ринок від простих економних персональних пристроїв до потужних робочих станцій, які в мирний час використовувалися геймерами, а зараз пристосовуються під потреби наших захисників.

Сьогодні комп’ютери «Прайм» можна побачити в офісах на сотні і тисячі робочих місць. І, звичайно, вони працюють там, де висуваються високі вимоги до їх потужності та швидкодії — в архітектурних та технологічних компаніях, ритейлі, банківській сфері, державних установах, освітніх закладах, а також для майнінгу, оцифровки відео та графіки, в якості потужних «ігрових» робочих станцій, які можуть використовуватись власне не лише для ігор, але й, наприклад, у навчанні операторів БПЛА.

Такий нестандартний, але дуже логічний хід інженери запропонували навчальним центрам пілотів БПЛА, адже вимоги до геймерських комп’ютерів та робочих станцій для навчання операторів дронів ідентичні:

  • Відеокарта. Потрібна особлива швидкодія, тому відеокарта має бути орієнтована на обробку ігрової графіки. Найбільше відповідають сучасним ігровим рушіям відеокарти з GPU GeForce.
  • Процесор. Одним із способів забезпечення високої швидкості обчислень при веденні гри є багатопоточність, обумовлена ​​кількістю ядер в процесорі (6-8).
  • Оперативна пам’ять. Важливим є не тільки обсяг оперативної пам’яті, але і пропускна здатність. Домогтися її підвищення можна, забезпечивши роботу в багатоканальному режимі завдяки використанню не одної, а двох плат (наприклад, по 16 ГБ кожна, а не одна на 32 ГБ). Завдяки цьому частота кадрів збільшиться на 10%, а навантаження на центральний процесор навпаки скоротиться на 5-10%.
  • Система охолодження. ПК, які піддаються високому навантаженню, потребують ефективної системи охолодження. Для особливо потужних станцій за потреби навіть встановлюють системи рідкого охолодження.
  • Монітор. Дисплей для ігрового комп’ютера повинен характеризуватися високою швидкодією і достатньою частотою. Оптимальну швидкодію забезпечують монітори, розроблені на TN-матрицях, що забезпечують час відгуку 1 мс.

Ігрові ПК не тільки для гри: доведено Prime PC

На початку 2024 року «Прайм ПК» поставив першу унікальну робочу станцію Prime для навчання операторів БПЛА з використанням технології доповненої реальності.

Ця конфігурація при підключенні до неї VR-окулярів дозволяє курсантам не тільки зручно та швидко освоїти технологію віртуальної реальності при управлінні дронами різних типів, але й забезпечує високу продуктивність та стабільність роботи системи при обробці просторів доповненої реальності.
Назар Сіроштан
менеджер проєктів виробництва Prime PC від «ІТ-Інтегратор»

Щодо моніторів, то таку робочу станцію можна докомплектувати як стандартними варіантами для навчальних класів на основі IPS-матриці з діагоналлю від 17 до 28 дюймів різних виробників, так і, наприклад, панорамні монітори Samsung Odyssey, VR-аксесуарами тощо.

Віримо, що у майбутньому саме на комп’ютерах Prime PC навчатимуться пілоти вже цивільних авіаліній, будуть виграні найпрестижніші кіберспортивні турніри, спроєктовані нові літаки та автомобілі, об’єкти інфраструктури та цілі сучасні міста, а може, навіть й програми великих космічних місій. А просто зараз компанія продовжує допомагати нашим захисникам та разом наближати перемогу.

Розкажіть друзям про новину