На міжнародній кліматичній конференції презентували «окуляри реальної реальності» 
12 Лис 2024, 11:45

На міжнародній кліматичній конференції презентували «окуляри реальної реальності» 

Під час кліматичної конференції ООН (COP29) українські організації презентували 3D-інсталяцію про наслідки російських екологічних злочинів для України та світу.

Інсталяція обладнана «окулярами реальної реальності». Через них відвідувачі конференції могли побачити не вигаданий віртуальний світ, а справжні екологічні наслідки війни: загибель дельфінів у Чорному морі, лісові пожежі та вбитих тварин, підрив дамби Каховської ГЕС, атаки на українську енергосистему, загрозу ядерного вибуху на АЕС.

Ця інсталяція — це об’єднання технологій 360⁰ з ефектом занурення, VR-окулярів та стереозвуку. Мета — зробити глядачів інсталяції свідками катастрофи, яка щодня відбувається в Україні через російську агресію. Також інсталяція має закликати діячів з усього світу, які приїдуть на СОР29, допомогти Україні оцінити належним чином збитки довкіллю, отримати компенсацію від країни-агресорки та відновити понівечене навколишнє середовище. Цей заклик повністю відповідає пункту 8 Формули миру Президента України Володимира Зеленського. 

За підтримки міжнародного фонду «Відродження» та CEO Club інсталяцію презентували українські організації — UAnimals та Save Dnipro. Вони представили Україну на щорічній кліматичній конференції ООН (COP) 11-22 листопада 2024 року.

Новина за темою
Стіни з насіння, що проростуть: Україна презентувала свій павільйон на кліматичній конференції

Під час конференції 197 країн та Європейський Союз шукають найкращі рішення для боротьби зі змінами клімату. Представити Україну на СОР29 в складі офіційної делегації українським організаціям вдалося завдяки Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів. VR-контент створила студія Mriya Production.

За словами організаторів, війна росії проти України вплине на довкілля далеко за межами однієї країни. І поки світ десятиліттями бореться зі змінами клімату, російська агресія нівелює ці дії одним днем війни. До прикладу, у 2023 році Європейський Союз інвестував 116 мільйонів євро в захист навколишнього середовища, водночас один день війни коштує українському довкіллю 102 мільйони євро.

Розкажіть друзям про новину