«Коли можеш розправити крила»: як Vandog створив концепцію заходу про безбар’єрність у комунікаціях
26 Тра 2025, 10:34

«Коли можеш розправити крила»: як Vandog створив концепцію заходу про безбар’єрність у комунікаціях

Агенція Vandog розробила креативну концепцію та організувала івент для зустрічі під егідою Першої леді Олени Зеленської «Коли можеш розправити крила». 

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у зустрічі, що була присвячена безбар’єрності в комунікаціях.

Із цього заходу розпочався Національний тиждень безбарʼєрності — всеукраїнська інформаційна кампанія безбарʼєрності.

4 червня MRKTNG MRTHN 2025

У програмі Івенту — 4 панельні дискусії, 30+ провідних маркетологів і комунікаційників країни, 500+ учасників офлайн, 8000+ глядачів онлайн. Це простір сенсів, де стратегія народжується в реальності, а не в брифі!

ЗАБРОНЮВАТИ УЧАСТЬ

«Війна зробила видимими багато важливих реалій життя. І насамперед — інвалідність. Над нами всіма — ще й важкий радянський спадок стигматизації інвалідності. Визначення «інвалід» Україна усунула на законодавчому рівні у 2018 році. Але очевидно, що одного законодавчого кроку мало, і нам знадобляться ще роки, щоб прибрати ярлики та стигми і з колективної підсвідомості, і з побутової мови», — наголосила перша леді.

У цій зустрічі взяли участь представники громадської організації «Безбар’єрність», Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Центру соціальних змін і поведінкової економіки. До дискусії долучилися представники медіа, бізнесу, архітектурного середовища, ветеранської спільноти та сфери психологічної підтримки.

Також відбулася презентація відеолекції «Коли можеш комунікувати без бар’єрів», створеної на основі «Довідника безбар’єрності». Лекція розроблена для працівників медіа, комунікаційників, лідерів думок, освітян, держслужбовців, громадських активістів, а також усіх, хто хоче зробити своє спілкування більш інклюзивним та етичним.

Організатори й учасники зустрічі закликали всіх охочих долучитися до формування культури рівності, взаємоповаги та інклюзії.

«Як комунікувати коректно? Лайфхак, який допомагає: завжди — спочатку людина, а вже потім — її досвід. Саме тому кажемо: «людина з інвалідністю», «людина, звільнена з полону». Отже, людина — передусім. Ми намагаємося стати країною для всіх людей, і в мові це важливо, бо вказує всім нам курс», — зазначила Олена Зеленська.

Відеолекція створена в рамках кампанії «Безбар’єрність — це коли можеш», яка виконується Урядом України за підтримки ЮНІСЕФ у межах ініціативи першої леді України «Без бар’єрів» спільно з ГО «Безбар’єрність» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.

«Ми розуміємо, що це велика відповідальність — комунікувати з повагою та рівністю до всіх. Ми працюємо з темою безбар’єрності. Саме тому захопились тематикою зустрічі та створили концепцію заходу та надважливу лекцію для всіх, хто цікавиться темою. Наша ідея полягала в тому, що слова мають силу. Тому друковані слова потребують особливої пильності від медійників та всіх, кому не байдужа ідея інклюзивного суспільства», — каже Ірина Мєтньова, креативна директорка агенції Vandog.

Розкажіть друзям про новину