Початок повномасштабної війни в Україні став поштовхом до створення «комунікаційної армії», яка працює нон-стоп від початку вторгнення і до сьогодні. Ми добре знаємо, що росія, крім обстрілів українських міст, веде потужну інформаційну війну. І саме комунікаційники на цьому фронті борються, щоб наблизити нашу перемогу.
Перед «комунікаційною армією» важлива місія — розповісти світовій спільноті про російську агресію. Головне сьогодні — не зупинятись, а злагоджено працювати для мирного майбутнього України.
Кілька моментів, які стануть у пригоді тим, хто веде інформаційну війну:
1. Поширюйте сильні цільові меседжі-посили, які будуть зачіпати.
До прикладу: «дайте зброю», «росія – терорист», «росія знищує український народ», «росія вбиває дітей» тощо. Ці меседжі варто розповсюджувати іноземними мовами та усіма можливими засобами серед різних аудиторій.
2. Бийте в одну точку.
Працюйте злагоджено з президентом, урядовцями та ЗСУ і підсилюйте їхні меседжі. Інформація в період війни живе «одну хвилину», тому важливо відстежувати актуальні дані від керівництва держави й підхоплювати важливі і трендові новини.
3. Постійно відстежуйте й викривайте російську пропаганду.
Із перших днів повномасштабного вторгнення росія розповсюджує неправдиві факти не лише серед своїх громадян, а й у міжнародних ЗМІ та серед іноземних лідерів думок. Найпоширеніші меседжі — про «братні народи», «спецоперацію» та «захоплення влади нацистами», «українцям і росіянам потрібно помиритись» тощо. Ми, українці, добре знаємо, що росія — країна-терорист, яка вдерлась в Україну і вбиває наших людей. Світ також має це розуміти і чути про це щодня. Розповідайте правду!
4. Лише перевірена інформація.
Поширюйте інформацію з офіційних джерел у всіх можливих каналах, перекладайте її різними мовами. Доносити правду до світу — внесок, який точно спрацює на нашу перемогу.
5. Будьте підтримкою.
Важливо в час війни не нести лише негатив, а також говорити про наші перемоги. З одного боку, ми підтримуємо один одного і зміцнюємо бойовий дух українців, з іншого — ніщо так не гнітить ворога, як усвідомлення наших перемог.
Варто щоразу дякувати ЗСУ, волонтерам, медикам, рятувальникам, іншим країнам та одне одному за допомогу, писати про збори коштів, купівлю нової зброї та обладнання, про врятованих людей, навіть про новонароджених дітей — про все, що дає розуміння близької перемоги. Також не забувати про гумор. Вдалий мем скаже більше, ніж сотні слів.
6. Не забувайте/пам’ятайте про клієнтів.
Дуже важливий момент — підтримка клієнтів у період війни. Багато компаній від початку війни не знали, як вести комунікацію зі своєю цільовою аудиторією. Комунікаційник, крім основного напрямку роботи, стає своєрідним психологом, який допомагає бізнесу правильно взаємодіяти. Також це додаткові майданчики для поширення інформації про вторгнення росії. Бізнес може допомогти втілювати всі згадані вище пункти.
Українці сильні, коли об’єднані! Злагоджена робота на всіх фронтах дасть нам омріяну перемогу.