19 Вер 2022, 10:21

Uber запустив спеціальний додаток для порятунку українського мистецтва

З початку повномасштабної війни росії проти України багато національних і культурних пам’яток країни, зокрема музеїв, культових споруд та історичних місць, опинилися під загрозою.

Раніше ЮНЕСКО підтвердила пошкодження щонайменше 53 таких споруд у кількох регіонах України, незважаючи на те, що було вжито надзвичайних заходів для захисту цих об’єктів.

Щоб продовжити свої зусилля щодо відновлення, виявлення та захисту цих найважливіших скарбів, Національний науково-дослідний реставраційний центр України почав співпрацювати з Uber для створення індивідуальної версії програми.

Додаток, відомий як Uber Restore, дозволить центру безкоштовно запросити 12-місні автомобілі для перевезення фахівців та спеціалізованого обладнання, необхідного для цих «рятувальних місій» по всій країні.

За даними Uber, проект розпочався у травні і з того часу був використаний для охоплення понад сотні місць. Автомобілі Uber подолали загалом понад 20 000 км, захистивши десятки тисяч артефактів та доставивши їх у безпечне місце.

«Співпраця Uber з Міністерством культури та інформаційної політики дуже ефективно поєднала аспекти культури та логістичних технологій. З перших днів війни росія знищує українську культурну спадщину», — заявив міністр культури Олександр Ткаченко.

«Музеї, культові споруди, пам’ятники архітектури сильно постраждали, багато з них безповоротно. Колеги з Uber запропонували нам необхідну матеріально-технічну підтримку, таку як автомобілі, паливо, водіїв для перевірки стану збереження об’єктів музейного фонду», — додав він.

Окрім захисту національної культурної спадщини, Uber пропонує підтримку Україні іншими способами, наприклад, надаючи безкоштовний транспорт для біженців, лікарів, медсестер та працівників місцевих органів влади у її містах та селах.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео