29 Май 2020, 14:36

«Дєрзкіє і чоткіє»: ще да або ніколи більше? Сучасна комунікація & маскулинність

Key points подкасту Наді Перевізник «Тренди-Бренди» з Леонідом Мартинчиком, найстильнішим чоловіком України

Нагадаємо, що MMR став медіапартнером подкасту «Тренди-Бренди» на радіо «Аристократи». Key points першого та другого подкасту можна переглянути тут і тут. Надя Перевізник, фахівчиня з комунікацій, керуюча партнерка агентства Hope&Partners, поспілкувалася з Леонідом Мартинчиком найстильнішим чоловіком України (за версією читачів ELLE MАN). Цікаво, що приводом для розмови стали кейси Gillette We Believe: The Best Men Can Be, де бренд піддав сумніву класичну чоловічу маскулинність. А ще — брендів одягу Bonobos, Ermenegildo Zegna, які показують зміни у сприйнятті чоловіків.

Кейс Gilette

Кейс Bonobos:

Леонід Мартинчик: експерт моди з етнографічною освітою, ведучий на каналі ТЕТ, один із перших популярних блогерів-чоловіків українського інста-сегменту. 

У цьому подкасті ви дізнаєтеся про:

  • Як змінюється сприйняття чоловіка в Україні та світі
  • Чим корисно виражати емоції, не соромитися своїх «нечоловічих занять»
  • Чи були українські чоловіки завжди строгими козаками і воїнами? Думка етнографа, який досліджував чоловічі костюми
  • Як аудиторія реагує на образ доглянутого і стильного чоловіка? Неочікуваний фідбек із малих міст і сіл

Summary подкасту

Лід зрушився — як змінюється сприйняття чоловіка в Україні та світі?

В інформаційному суспільстві всі канони, культурні образи і установки змішалися у складний коктейль, але все ж можна ловити течії тенденцій. Хача маркетинг продовжує зображати чоловіків «дєрзкими і чоткими», емоційно холодними, гендерні ролі повільно змінюються. Проте відображення цього процесу в рекламі та масових комунікаціях брендів відбувається ще повільніше. Винятків поки небагато, але вже достатньо, аби означити цей тренд. 

Доносить нові образи здебільшого індустрія краси.

І вперше за багато часу вони не викликають один лише осуд.

Так, Леонід веде програму про шопінг на каналі ТЕТ, ядром аудиторії якого є жителі маленьких міст і сіл України. За інсайдерською інформацією, глядач реагує на образ доглянутого і стильного чоловіка дуже прихильно. Можливо, додає лайків українська мова Леоніда.

Чи наші чоловіки завжди були строгими козаками і воїнами?

Це поверхневе судження. Наприклад, суворі горяни — гуцули мали дуже декороване вбрання, яким серйозно запарювалися. А пояс черес, схожий на жіночий корсет, був ознакою статусу й привабливості.
Леонід Мартинчик
експерт моди з етнографічною освітою, ведучий

До заняття модою та стилем Леонід закінчив кафедру етнографії в Львівському національному університеті ім. Франка. Досліджував український народний одяг, їздив по селах країни.

Сучасний, безпечніший, ніж гори, урбаністичний стиль життя продовжує ці традиції розвитком метросексуальності. Це не різновид сексуальної орієнтації, як помилково може здатися.

Слово «метросексуал» виникло від об’єднання двох слів: мегаполіс і стать (sex англ). Метросексуал — чоловік, який доглядає за собою. Протилежний “мачо” та “ретросексуалам”, які дотримуються традиційних поглядів на свій стиль життя, заняття, стосунки з жінками.

Без даних досліджень, просто вийшовши у п’ятницю ввечері розвіятися по закладах, ви побачите ці зміни в образах молодих чоловіків, стійкіші, ніж просто мода.

Чим корисні емоції та «нечоловічі» заняття

Можливо, якщо чоловіки стануть більш чутливими, то жінки стануть пропорційно більш розслабленими. А тому стосунки обох статей —  щасливішими. Вважаю партнерство основою гармонійних відносин. Хлопці, дивіться не по сторонах чи на медіаобрази, дивіться краще у себе.

Психологи часто висловлюються на тему згубності правила «чоловіки не плачуть» в першу чергу для них самих. Через свої «нечоловічі» заняття, скажімо, декором і модою, вони можуть відчувати суттєвий суспільний тиск. Так було і з Леонідом.

Одним із методів впоратися з цим може стати перетворення «дефекту» на «спецефект».

Так, Мартинчик почав вести свій інста-аккаунт, з часом отримав багато прихильників та органічних відгуків аудиторії (майже 100 тис. активних підписників). Блог конвертував його у впливового інфлюенсера й дав можливість співпраці з брендами.

Преміальний бренд одягу Ermenegildo Zegna провів власне дослідження ролі чоловіка

Дослідження What Makes a Man («Що означає бути чоловіком») на замовлення торгової марки провела аналітична компанія Kantar. Вони опитали 3000 чоловіків і 750 жінок, від 20 до 50 років, на трьох континентах і у п’яти містах (Лондон, Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Шанхай та Пекін). Результатом стала рекламна кампанія #WHATMAKESAMAN з актором «Карткового будинку» Махершалом Алі. Вона також знайшла продовження у комунікації колекцій одягу 2020.

Сила, домінування, змагання, агресія — ці стереотипи визначення «справжнього» чоловіка існують й зараз.

80% опитаних вказали, що через них їм важко бути собою в суспільстві. Більше половини опитаних (65%) не пов’язують себе з такими уявленнями про мужність. 70% переконані, що за останні лише десять років образ чоловіка суттєво змінився. Проте в повсякденному житті чоловікам доводиться виконувати рольові моделі попередніх поколінь.

60% чоловіків вважають прийнятними для себе якості, які традиційно відносять до жіночих, наприклад, чутливість, емоційність.

Наскільки чоловіки хочуть далі грати у показових іграх маскулинності, покажуть час і рекламні комунікації.

Послухати третій випуск подкасту «Тренди-Бренди» можна тут.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео