61% звертає увагу на атмосферу та позитивні відгуки команди: як продуктовим ІТ-компаніям залучати спеціалістів
12 Січ 2023, 14:15

61% звертає увагу на атмосферу та позитивні відгуки команди: як продуктовим ІТ-компаніям залучати спеціалістів

Аналітична команда компанії MacPaw провела дослідження бренду роботодавця серед продуктових ІТ-компаній України. Опитування тривало з 25 жовтня по 9 грудня. До дослідження долучилися 403 спеціалісти (-ки) з понад 10 продуктових компаній, зокрема Jooble, Petcube, Reface, Uklon, ЛУН та інших.

Мета дослідження — виявити інтереси та вподобання фахівців продуктових ІТ-компаній в Україні, а також їхні пріоритети у виборі компанії для співпраці.

Завдяки дослідженню вдалося з’ясувати:

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь
  • фактори впливу на вибір роботодавця,
  • принципові для кандидатів заходи компаній з реагування на повномасштабне вторгнення росії в Україну,
  • джерела інформації про новини ІТ-сектору, яким кандидати надають перевагу,
  • ставлення ІТ-спільноти до компаній-резидентів Дія.City.

Висновки з дослідження

  • Більшість респондентів вважають, що вихід із російського ринку, фінансова допомога армії та оплата праці спеціалістам, які проходять військову службу – обов’язковий мінімум заходів, які має ініціювати компанія для підтримки України.
  • 61% респондентів звертає увагу на атмосферу та позитивні відгуки команди при виборі компанії для співпраці.
  • 1.6% опитаних спеціалістів враховують наявність корпоративної програми підтримки ментального здоров’я при виборі компанії.
  • Найбільш популярними джерелами інформації про ІТ-сферу для респондентів є профільні медіа, особисті знайомства та соціальні мережі.
  • 26.6% опитаних спеціалістів точно або скоріше погодяться на співпрацю з компанією, яка є резидентом Дія.City.

Детальна аналітика

Пріоритети кандидатів

Одне з ключових питань дослідження стосувалося характеристик, які спонукають спеціалістів (-ок) до співпраці з ІТ-компаніями. За досвідом чисельних попередніх досліджень аналітична команда MacPaw дійшла висновку, що ключовими факторами є рівень оплати, соціальний пакет та набір технологій. Проте, якщо відкинути ці фактори, кандидати переважно звертають увагу на такі характеристики:

  • атмосфера в компанії та позитивні відгуки команди (61%),
  • фінансова стабільність компанії (54.6%),
  • можливість професійного розвитку та навчання (54%),
  • чесність комунікації (49%),
  • громадянська позиція керівництва, що збігається з позицією кандидата (39.3%).

Інші характеристики не переступили десятивідсотковий бар’єр. Найрідше респонденти (-ки) обирали програму підтримки ментального здоров’я (1.6%). Це дисонує з HR-трендами останніх років, які свідчать про важливість таких корпоративних програм. При цьому можна припустити, що на атмосферу в команді також впливає турбота компанії про ментальне здоров’я, тож цей фактор ігнорувати не варто.

Корпоративні заходи на підтримку України

За результатами дослідження трендів брендингу роботодавця у 2022, збереження репутації бренду під час війни є найбільшим викликом для українських компаній і продуктові IT-компанії не є винятком. Так, з лютого 2022 року перелік критеріїв, на які звертають увагу кандидати (-ки) при виборі роботодавця, доповнився реакцією компаній на повномасштабне вторгнення росії на територію України. У MacPaw попросили респондентів (-ок) оцінити значущість найбільш поширених практик. Дані, зображені на графіку нижче – відносні позиції, які базуються на середніх значеннях оцінок респондентів (-ок) за шкалою від 1 до 11, де 1 – найменш значуща практика, а 11 – найбільш значуща.

Так, обов’язковим мінімумом заходів для роботодавця є:

  • вихід з російського ринку (7.5 балів з 11),
  • регулярна фінансова допомога армії (6.5 балів з 11)
  • оплата праці спеціалістам (-кам), які проходять військову службу (5.9 балів з 11).

Далі йдуть вихід із білоруського ринку та забезпечення спорядженням спеціалістів (-ок) на військовій службі (по 5.3 бали кожен).

Канали комунікації з кандидатами

Для розуміння доцільних каналів комунікації зі спеціалістами (-ками) в Україні дослідники MacPaw поцікавилися, з яких джерел респонденти найчастіше отримують новини про ІТ-галузь. Профільні медіа (72.1%) та особисті знайомства (62.4%) мають найбільшу популярність. Сторінки у соціальних мережах є основним джерелом інформації про IT-галузь для 37% спеціалістів (-ок), але також 25.2% респондентів (-ок) надають перевагу сторінкам ІТ-компаній у соціальних мережах, а ще 14.3% – сторінкам менеджменту компаній, тож соціальні мережі – один із лідерів.

MacPaw планує провести другу хвилю дослідження у 2023 році, розширити вибірку та залучити більше команд продуктових ІТ-компаній в Україні.

Розкажіть друзям про новину