25 Июн 2007, 09:29

Микола Томенко виступає проти дискредитації соціальної реклами в Україні

Микола Томенко виступає проти дискредитації соціальної реклами в Україні

„Сьогодні склалася ситуація, коли Центральна виборча комісія не працює, а Національна рада з питань телебачення та радіомовлення в питанні реклами вирішила проявити свої політичні симпатії, що призвело до створення позаправових підстав ведення виборчої кампанії”, — так Заступник Голови Верховної ради V скликання Микола Томенко прокоментував  розміщення в ефірі роликів соціальної реклами. Про це повідомляє прес-служба віце-спікера.

За його словами інформаційні ролики Секретаріату Президента створили доволі небезпечний прецедент.

«Коли фактичній політичній рекламі від імені Президента Нацрада дала визначення соціальної реклами (хоча ст.12 діючого Закону про рекламу передбачає, що «соціальна реклама не повинна містити посилань на рекламодавця, на об’єкти права інтелектуальної власності, що належать рекламодавцю соціальної реклами»), то було зрозуміло, що створюється небезпечний прецедент, яким скористаються і опоненти пропрезидентських сил», — зауважив Микола Томенко.

За його словами, від сьогодні на радіокомпаніях під рубрикою «соціальна реклама» розпочалася пряма політична реклама за Партію регіонів та жорстка антиреклама проти їх опонентів. «В цій ситуації, що склалася, дрібне порушення Закону призвело до створення не правової ситуації у веденні виборчої агітації, яка, до речі, за законом, офіційно ще не розпочалася», — зазначив Микола Томенко. Він звернув увагу на те, що, відповідно до Закону, партія (блок),  кандидати у депутати мають право розпочати свою  передвиборну  агітацію  з  моменту прийняття Центральною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати від цієї партії (блоку).

На думку Миколи Томенка, в цій ситуації важливо, щоб і Нацрада, і ЦВК почали працювати та повернули всіх суб’єктів майбутньої виборчої кампанії в правове поле. Необхідно також, на його переконання, зупинити дискредитацію соціальної реклами в Україні. Однією з форм контролю за дотриманням законодавства у цій сфері може бути створення при ЦВК Громадської ради з питань ЗМІ, до складу якої б увійшли представники Нацради, медіасередовища та експерти. «Ніхто не забороняє сьогодні розміщувати у ЗМІ політичну рекламу, її оплачувати, формалізувати її як рекламу політичної сили. Але не треба перетворювати політичну боротьбу на нівелювання соціальної реклами, яка передбачає просування важливих для суспільства ідей і цінностей», — зазначив Микола Томенко.  

Расскажите друзьям про новость

Новое видео