Вже четвертий рік поспіль ПУМБ реалізує соціальні проєкти з підтримки держави, її громадян, Сил безпеки і оборони України і бізнесу. Загальні інвестиції ПУМБ у наближення перемоги у вигляді різних соціальних ініціатив та прямої допомоги підрозділам захисників за цей період склали понад 829 млн грн.
Окремим напрямком соціальної діяльності ПУМБ від початку війни є ініціатива «Ми однієї крові». У співпраці з відомими українськими митцями і дизайнерами банк створює патріотичний мерч, кошти від замовлення якого ідуть на доставки компонентів крові до гарячих точок, закупівлі засобів такмеду для захисників, обладнання та ліків для швидких парамедиків.
З 2024 року команда започаткувала ще один напрямок підтримки поранених — пошив для них адаптивного одягу, адже це захист, комфорт, відчуття гідності. Але ми і на цьому не зупинились.
За даними Міністерства у справах ветеранів України, станом на квітень 2024 рік серед нас понад 1,2 млн ветеранів війни. З них на початок року понад 110 тис. мали ту чи іншу форму інвалідності. І ця цифра постійно зростає. Тому кожен бізнес зараз має переорієнтовуватись та трансформуватись для того, щоб відповідати потребам захисників, які повертаються до цивільного життя. Україна стає країною ветеранів, а має стати країною для ветеранів.
Тож ми почали трансформацію із себе. Команда ПУМБ розроблює загальнобанківський проєкт з розбудови інклюзивного бізнесу, щоб кожен співробітник, клієнт і партнер відчував гідність і мав рівні можливості при співпраці і обслуговуванні. У ПУМБ вже 96% відділень фізично доступні, мають зручні вхідні групи для людей з різними видами порушень. Але банк розбудовує інклюзивні відділення, оснащені спецобладнанням.
Ми бачимо, що повертаючись додому, ветерани і ветеранки постають перед багатьма викликами: наслідки поранення, психологічні травми, складнощі адаптації до цивільного життя. Часто суспільство не розуміє їхніх почуттів і потреб, а це створює відчуття ізольованості. Ветерани і ветеранки не повинні долати виклики повернення наодинці!
Саме тому в липні 2024 року банк запустив партнерську платформу «Жити назустріч», спрямовану на якісну інтеграцію ветеранів і ветеранок у цивільне життя. Її партнери — Superhumans, Veteran Hub, InvictusGames, Uklon, «Серце Азовсталі», ЦУМ Київ.
Проєкти платформи допомагають ветеранам соціалізуватись та налагоджувати своє мирне життя, а цивільним — знаходити порозуміння з ветеранами. Ми залучили до проєктів платформи 12 тисяч ветеранів.
- Чат-бот «Фінансовий рестарт» — освітня програма з щоденними порадами та завданнями, які підвищуватимуть рівень фінансової грамотності ветеранів та всіх бажаючих цивільних. Навчання у чат-боті @financial_restart_bot вже пройшли 3200 учасників.
- Інклюзивний Фінансовий хаб — простір, де проходять освітні заходи для ветеранів і ветеранок та членів їхніх родин, що допомагають зрозуміти, як ефективно керувати власним бюджетом та витратами, використовувати різні можливості заробітку, інвестицій та кредитування. Разом хаб відвідали офлайн і онлайн 2600 учасників.

- Незламні історії ветеранів — фотопроєкт з Костянтином Ліберовим. У його об’єктиві — ветерани та ветеранки, які змогли повернутися до повноцінного життя після поранення, поруч із тими, хто був їх опорою на цьому шляху. Кожне фото — історія підтримки і довіри. Комунікацією охоплено 2,5 млн українців.

- Маніфест рівності різних. Разом із ЦУМ Київ, Superhumans та Ігри Нескорених створили особливу інсталяцію, яка символізує силу єдності. Ми показали, що різноманітність — наша сила, а об’єднання — шлях до рівності. Манекени з протезуваннями виготовлені за підтримки Superhumans. Про ініціативу з медіа і соцмереж дізналися 0,5 млн українців.

- Освітньо-грантова програма з розвитку ветеранського бізнесу. Ми отримали 297 заявок до участі у програмі. За результатами оцінювання заявок і проведення співбесіди відібрані 30 команд на навчання у KSE Business School. Після місячного навчання команди представили свої бізнес-плани перед експертним журі на пітчингу, де обрано 15 переможців. Вони отримали фінансування від ПУМБ від 500 тис. до 1 млн грн на розвиток власного бізнесу. Наразі усі переможці протягом 3 місяців мають підтримку менторів та експертів для якісного старту. Крім того, банк створив спеціальний пакет для ФОП — ветеранів війни «Незламний бізнес».

- Ветеранський телеграм-канал «Жити назустріч» ми створюємо у співавторстві з експертами та ветеранами війни. Телеграм-канал об’єднав 7 тисяч ветеранів і їх друзів.
ПУМБ став титульним партнером підготовки і участі української команди з 35 військовослужбовців та ветеранів війни у Invictus Games Vancouver Whistler 2025.

І ми не зупиняємось — готуємо до старту адаптивні тренування для ветеранів війни, створення доступних просторів малого бізнесу, культурно-освітні проєкти задля розбудови країни рівності різних.
Платформа «Жити назутріч» — унікальна на ринку. Відрізняється довготривалістю, стабільністю, постійним вдосконаленням, створенням нових проєктів спільно з ветеранськими спільнотами та експертами ринку з інтеграції ветеранів.