Графіті-художники ревіталізувала один з промислових районів Львова
29 Июл 2020, 16:27

Графіті-художники ревіталізувала один з промислових районів Львова

На території радянського ремонтного цеху більше двадцяти художників створили 80-метрове графіті

25-26 липня у Львові вшосте відбувався найбільший в Україні графіті-фестиваль «Алярм-Львів’20». Однією з чотирьох локацій події стала територія поблизу нового офісу ІТ компанії Intellias. 22 українських художники розмальовували промислові фасади по вулиці Панаса Мирного, 24. 

«Щороку ми обираємо нові локації для роботи художників. За 5 років фестивалю ми розмалювали кілька промислових об’єктів: колишній завод «РЕМА», «Галичскло», будівлі на Підзамче. Графіті давно стало атрибутом багатьох міст у світі. Розмальовані будівлі не лише тішать мешканців, але й стають туристичними об’єктами. Особливо цінними є графіті на старих промислових будівлях: Вони привертають увагу громадськості, і можуть змінити сприйняття локації надавши їй нової ідентичності. Такими чином графіті сприяють ревіталізації індустріального району», – говорить Іван Студницький, співорганізатор графіті-фестивалю «Алярм-Львів’20». 

Над полотном працювали митці зі Львова, Києва, Луцька, Івано-Франківська, Харкова, Сум, Рівного, Ужгорода та Кам’янського. Серед робіт класичні графіті з поєднанням шрифтів та персонажів та абстрактні композиції, де переплітаються кольори, форми та лінії. 

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Промислові фасади, які розмальовували художники, розташовані у місцевості Новий Львів поблизу вулиці Професора Буйка. Кілька років тому Львівська міська рада внесла довколишню територію у програму ревіталізації промислових зон. Йдеться про радянський завод електроприладів для радіолокації і зв’язку «Полярон». 

Стіна з графіті є частиною радянського цеху з ремонту та обслуговування енергетичного обладнання. Після того, як цехи закрили, частина будівлі роками пустувала, іншу – здавали в оренду. У 2014-му році будівлю виставили на продаж. Компанія Intellias викупила її та реконструювала. Новий офіс Intellias назвали Ampère Hall в честь колишнього підприємства.

«Ми створили 6-поверхову офісну будівлю, обладнану під потреби сучасних ІТ компаній: з креативним дизайном, терасою на даху, озелененням території, з авто- та велопарковкою. Нам вдалось зберегти поряд з офісом сквер. Незабаром ми його облагородимо. Раніше тут був осередок енергетичної інженерії Львова, звідси і назва нового бізнес-центру. Тепер тут буде центр сучасної ІТ-інженерії. Ми дуже раді долучитися до ревіталізації цього району, зберігаючи його унікальну ідентичність»,  – говорить Віталій Седлер, співзасновник та CEO Intellias. 

Новий офіс разом з сусідніми бізнес-центром та новим житловим комплексом стануть своєрідним «якорем» району. Окрім того, поблизу бізнес-центру Ampère Hall до кінця 2021-го року з’явиться ще один великий проєкт, учасником його є Intellias. Йдеться про завершення першої черги будівництва Innovation District IT Park, в якому працюватимуть 10000 ІТ-спеціалістів. 

Расскажите друзьям про новость