07 Окт 2020, 10:38

В Україні замінили паперову Книгу відгуків та пропозицій на сучасні цифрові інструменти захисту прав споживачів

Як зазаначило Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на своїй сторинці в Facebook, минулого тижня офіційно набув чинності наказ Мінекономіки, який скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій.

В пості зазначено, що підприємці витрачали час та значні кошти на адміністрування Книги відгуків та пропозицій, яка знаходилася у кожному торговому відділі та у кожному залі закладу громадського харчування. В рік такі витрати сягали понад 44 млн гривень. В цю суму включались організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг.

Мінекономіки пропонує залишати свої відгуки через «гарячу лінію», електронне та класичне листування чи соціальні мережі. Крім того, споживачі можуть звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів за захистом порушених прав як в паперовому, так і електронному вигляді.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

За думкою Мінекономіки, така практика цілком відповідає європейським та світовим стандартам, сприятиме налагодженню ефективної комунікації між бізнесом та споживачем й дозволить зменшити кількість «формальних» перевірок бізнесу.

Нагадуємо, що в березні 2019 році Уряд скасував обов’язкове ведення Книги відгуків та пропозицій. Проте вимоги та згадки про книгу скарг залишалися в низці нормативних документів, зокрема, наказах Мінекономіки.

Читати також: Client service и украинский бизнес: инструменты, ошибки и альтернатива книге жалоб

Расскажите друзьям про новость

Новое видео