12 Июл 2007, 07:22

Українські медіаюристи привезли закордонних колег на екскурсію у Нацраду

Українські медіаюристи привезли закордонних колег на екскурсію у Нацраду

10 липня у рамках Міжнародної літньої школи медіаправа українські та зарубіжні медіаюристи зустрілися з головою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталієм Шевченком та керівниками структурних підрозділів.

«Окрім українських представників, у школі навчаються медіафахівці з Азербайджану, Грузії, Киргизстану, Молдови і Таджикистану», — повідомив організатор літньої школи Тарас Шевченко, директор Інституту Медіа Права.

Віталій Шевченко розповів гостям про діяльність і повноваження Національної ради. Це єдина  державна інституція, яка має право здійснювати моніторинг телерадіокомпаній. За словами голови Нацради, фінансування його структури цього року скоротилося майже на чверть. 

До проблемних моментів у роботі Національної Ради він також відніс законодавчу ініціативу, яка передбачає відновлення старого порядку ротації членів цієї установи. За її проходження у Парламенті, відновиться загроза одноосібних звільнень членів Нацради з політичних міркувань. Наразі, звільнити повний її склад Президент і Парламент можуть тільки після оголошення річного звіту роботи і за у мови незадовільних результатів діяльності. 

Пан Шевченко зазначив також, що регуляторна функція Національної ради під час позачергових парламентських виборів була розширена згідно з останніми змінами у законодавстві. Більш жорстко буде відслідковуватися наповнення кабельних мовників під час передвиборної агітації. Увагу приділятимуть відповідності контенту ретрансльованих програм іноземних телеканалів українському законодавству. На порушників чекають санкції, аж до вилучення іноземних програм з ефіру. 

Минулого року Національна рада вперше за роки свого існування ухвалила План розвитку національного телерадіоінформаційного простору України на 2006–2007 рр., в якому окреслено головні завдання і перспективи розвитку галузі на ці роки. Проводячи конкурси на канали і частоти, Нацрада керується саме цим Планом розвитку для завершення формування мереж мовлення. 

За найсвіжішими даними, озвученими Віталієм Шевченком, на 10 липня в Україні зареєстровано 1454 ТРК. 

Учасників зустрічі цікавило, чи прагнуть українські телерадіокомпанії до переходу на цифрове мовлення. Віталій Шевченко повідомив, що при переході на цифрове мовлення ресурс частот стане майже безмежним. Отже, на медіа ринку зросте конкуренція. Проте загальнонаціональні аналогові мовники задоволені своїм монополістичним  положенням і не хочуть вкладати гроші у «оцифровку». Водночас, держава також не готова профінансувати ці витрати.

Учні Міжнародної школи медіаправа поставили голові та керівникам структурних підрозділів Національної ради запитання, які стосувалися створення суспільного мовлення. Пан Шевченко сказав, що «це проблема політична». За наявності добре розробленого закону (першого на пострадянському просторі) і експертів, готових допомогти у його впровадженні, «не вистачає політичної волі», як висловився голова Нацради. 

Окрім бесіди у залі засідань, відвідувачів з літньої школи запросили на експрес-екскурсію у Моніторинговий центр Національної ради. Співробітники відділу моніторингу продемонстрували, як одночасно ведеться цілодобовий запис усіх радо і телеканалів столиці. Учасникам сказали, що ці файли зберігаються близько місяця, а також розповіли, як здійснюється програмний моніторинг зазначеного теле- і радіо контенту.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео