05 Июл 2007, 07:17

Нацрада підбила підсумки Міжнародної конференції і сподівається, що політики прислухаються до рекомендацій її учасників

Нацрада підбила підсумки Міжнародної конференції і сподівається, що політики прислухаються до рекомендацій її учасників

На брифінгу, який відбувся у приміщені Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, були підбиті підсумки міжнародної конференції «Європейські стандарти діяльності регуляторних органів електронних ЗМІ: прозорість та незалежність», яка відбулася в Києвілипня під егідою Ради Європи. Голова Нацради Віталій Шевченко висловив радість, що в Україні вперше відбулася подібна конференція: «Раніше ми їздили на щорічні зібрання EPRA, бо усвідомлювали, що у нас бракує можливостей, щоб зробити щось подібне в себе, тоді як обмін і контакти між фахівцями у цій сфері дуже жваві у Європі». 

Також він зазначив, що був конкретний привід для проведення цієї конференції саме зараз: «Коли ми були на празькому засіданні EPRA, основною темою якого була незалежність регуляторних органів, прийшло повідомлення з Києва, що Верховна Рада без ніякої підготовки приймала зміни до закону про Нацраду. В першому читанні, без нашого відома і консультації. Суть цих змін – зробити склад Нацради ротованим, щоби політики могли влаштовувати відставки, коли діяльність органу комусь не подобається. Тому до нас приїхали колеги з країн із розвинутою демократією, щоб висловити свою думку і розповісти про тенденції в Європі». 

Як розповів Віталій Шевченко, тема конференції – це, з одного боку, прозорість, а з іншого – незалежність регуляторних органів: «Стосовно першого питання нам легко було говорити, бо цей склад Нацради запровадив відкриті засідання, щотижневі брифінги, відкрив власний сайт. А от що стосується незалежності… Те, що в нас намагаються зробити політики, підпорядкувати собі всі органи, не є ознакою демократичних процесів у країні. Подібного в Європі не могло бути». 

За його словами, незабаром підсумки цієї конференції будуть узагальнені й видані. Як приклад він назвав те, що з усіх європейських країн ротація членів Національної ради поза її волею, з урахуванням якоїсь політичної доцільності, залишилася у Франції. Та й там вона існує лише як метод поетапної, але не одночасної зміни членів, що відбули свою каденцію.  

«Ми вдячні колегам із Європи, які нас підтримали, і сподіваємось, політики якось прислухаються до наших рекомендацій», – підсумував Віталій Шевченко.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео