31 Мар 2008, 13:07

З 19 мільйонів радіоточок залишилося 5

З 19 мільйонів радіоточок залишилося 5

За два-три роки на Буковині зникне дротове мовлення. Такий невтішний висновок зробив регіональний представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення П.Шегда.

 

Станом на січень 2008 року в усіх районах Чернівецької області спостерігається різке скорочення кількості радіоточок. Зокрема, якщо в райцентрі Новоселиця в 1995 році було 18 563 радіоточок, то в 2008 році їх вже було 792 (зменшилось в 23 рази). В інших районах ситуація не краща – кількість радіоточок за минулі чотири роки зменшилась в два і більше разів. І це зважаючи на той факт, що в області діє обласна програма розвитку дротового мовлення.

 

Як повідомив заступник директора з питань маркетингу та продажу послуг Чернівецької філії ВАТ «Укртелеком» Сергій Чайка, для розвитку дротового мовлення необхідні інвестиції, але бажаючих вкладати гроші в збиткову послугу немає. В 2007 році лише Чернівецька філія ВАТ «Укртелеком» понесла збитків майже п’ять мільйонів гривень. До того ж ця послуга не має попиту серед населення. Тому й існує стала тенденція зменшення кількості радіоточок (за 2007 рік кількість радіоточок в області зменшилось на 13 тисяч). «На сьогодні перед філією стоїть завдання підтримувати послугу. Враховуючи ці три складові – збитковість, відсутність попиту та небажання сплачувати отримані послуги, казати про розвиток проводового мовлення досить важко», — стверджує пан Сергій.

 

Однак варто пам’ятати, що дротове мовлення як система інформування є ще й складовою національної безпеки. Адже почасти у віддалених районах області проводове мовлення – єдиний засіб отримання інформації. Зокрема, в доповіді Секретаря РНБОУ Р.Богатирьової щодо питання забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері від 22 березня 2008 року (http://www.rainbow.gov.ua/news/662.html) зазначено, що «кількість «радіоточок» з початку 1990-х років скоротилася з 19 до 5 мільйонів.  Унаслідок цього не лише порушуються конституційні права громадян на доступ до інформації, але й руйнується один із головних засобів інформування населення при виникненні надзвичайних ситуацій, що наочно продемонструвала минулорічна «фосфорна» аварія у Львівській області». 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео