01 Июн 2007, 08:06

Воля переведет Киев на цифру

Воля переведет Киев на цифру

Найбільший столичний оператор — компанія "Воля" — має намір розпочати влітку процес переведення окремих районів Києва (і поступово всього міста) виключно на цифрові технології надання телекомунікаційних послуг, зокрема, повністю відмовившись від застарілої аналогової технології при наданні послуги кабельного телебачення.

Аби оперативно інформувати своїх читачів про згадане нововведення, наш кореспондент звернувся за роз'ясненнями до президента компанії "Воля" Сергія БОЙКА.

Які райони столиці першими повністю перейдуть на “цифру”? Чому саме вони, є якісь критерії відбору першочерговості?

Важко відповісти точно, оскільки це залежить від того, як змінюватиметься активність наших абонентів. Поки що найактивнішими за темпами переходу на “цифру” є Оболонський і Харківський райони.

Чи залишиться в аналоговому мовленні хоча б соціальний пакет з мінімальним набором телеканалів?

Аналогова технологія застаріла, тому для чого продовжувати її використовувати? Будь-яке відставання врешті-решт дорого коштує.

А якщо абонент “Волі” все ж таки не хоче переходити на “цифру”? Ви що, будете його примушувати?

Навіщо ж так категорично? Якщо хтось не захоче користуватися сучасними послугами — його ніхто не примушуватиме. Об’єктивних причин відмови, на мою думку, не існує. Нічого страшного чи неприємного з переходом на цифрову технологію не відбудеться. Як не було при переході від німого кіно до звукового, від чорно-білого телебачення до кольорового. Навпаки. Є додаткові послуги — вибір пакетів телепрограм. Значно розширяється вибір телеканалів для перегляду — не 19 чи 30, а понад 100 різних за жанрами й тематикою. До того ж є можливість підписатися лише на цифровий пакет “Україна”, який за ціною такий самий, як і соціальний в аналоговому форматі, але в цифровій якості та з додатковими сервісами — електронний розклад передач з їхнім описом на екрані телевізора, зміна мови трансляції, формування списків улюблених каналів, захист від перегляду “дорослих” фільмів дітьми, доступ до програм радіостанцій, відео на замовлення. З “цифрою” суттєво покращується якість зображення і звуку (багато теле- і радіоканалів транслюють передачі в стереорежимі). І не забувайте, що цифрові технології дозволили впровадити у Києві поширення через телевізійний кабель Інтернету й голосового зв’язку.


Ви зауважили, що нині абоненти “Волі” мають доступ до понад ста телеканалів, а якою буде максимальна кількість?

Тільки за рахунок використання існуючої цифрової технології — кілька сотень. Якщо ж через якийсь час з’являться нові цифрові рішення — то понад сімсот. Ми розраховуємо завжди давати максимальну свободу вибору кожному клієнту. Хай сам визначається щодо вузької спрямованості жанрів чи тематики: пізнавальні, фільмові, розважальні, спортивні, інформаційні, дитячі, дорослі телеканали. Власне, такий вибір пакетів програм уже є. А буде ще більший.

Я знаю, що й інші столичні кабельні оператори поступово переходять на цифрові технології. Коли Київ повністю “оцифрують”? Як цей процес розвивається в інших містах?

Ми відповідаємо лише за свої плани. Хочемо відмовитися від застарілого і дорогого в обслуговуванні аналогового мовлення впродовж наступних кількох місяців. Інші оператори рухаються у цьому ж напрямку, але конкретних термінів не називають.

Яка кількість ваших абонентів уже користується “цифрою”?

Понад 100 тисяч сімей, і їхня кількість зростає щодня.

Яка мінімальна вартість декодера, який би працював у мережах “Волі”?

Нині — приблизно $ 60, а точніше — 299 грн. Хоча особисто я не бачу причин для того, щоб купувати сет-топ-бокс, адже за цю суму можна орендувати і користуватися сет-топ-боксом понад два з половиною роки (вартість оренди — 9,90 грн. на місяць), а за цей час, можливо, в абонента з’явиться необхідність поміняти пристрій на сет-топ-бокс, який виконує функцію запису телепрограм. Вартість такого обладнання, напевно, знижуватиметься (нині це 1999 грн, а через рік, мабуть, стане на десять відсотків меншою).

Чи буде дотація малозабезпеченим киянам, інвалідам на придбання сет-топ-боксів?

Це запитання не до нашої компанії. Думаю, що ні. Тим паче, що в цьому немає особливої необхідності. Після того, як ми почали давати це обладнання в користування за невисоку плату.

Як в інших країнах освоюють “цифру”? Які механізми задіяні, щоб зняти у населення “больовий поріг” переходу на нові технології?

В інших країнах перехід на “цифру” кабельного оператора — це справа самого оператора. А щодо запровадження “цифри” в ефірному мовленні — в різних країнах вирішують по-різному.

В одних міська влада визначає категорії населення (малозабезпечених), яким ефірні цифрові сет-топ-бокси встановлюють за рахунок місцевого бюджету, в інших — держава дає пільги на суму, витрачену на придбання ефірного декодера. Я ще раз підкреслю — це стосується ефірного цифрового мовлення, а не надання послуг кабельними операторами.

Як ви оцінюєте в цілому процес запровадження цифрового телебачення в Україні? Що його стримує?

Стримує, вибачте за каламбур, відсутність волі. А відстаємо ми не лише від Заходу, а й від інших сусідніх країн поки що на три-чотири роки.

Якщо я не помиляюся, “Воля” першою в Україні почала надавати одразу три послуги: телебачення, Інтернет та голосовий зв’язок?

Так.

Можете назвати кількість абонентів, які користуються цими благами?

Загалом у Києві ми обслуговуємо 500 тисяч абонентів телекомунікаційних послуг. З них користувачів послуги високошвидкісного Інтернету — понад 120 тисяч, цифрових пакетів послуги кабельного телебачення — понад 100 тисяч. Підписані на цифровий пакет телебачення й Інтернет — понад 30 відсотків передплатників цифрових пакетів.

Коли з’явиться відео на замовлення?

Плануємо, що не пізніше жовтня цього року запустимо його в тестовому режимі. До слова, чим більше буде передплатників на цифрові пакети на той час — тим швидше відбудеться запуск цієї послуги не в тестовому, а в нормальному вигляді. Адже, проводячи переговори з правовласниками фільмів, легше знижувати собівартість ліцензійних прав на показ стрічок, маючи велику кількість потенційних замовників. Нині нам називають ціни за один показ фільму, які можна порівняти з ціною нашого базового телевізійного пакета. Але переговори тривають.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео