16 Апр 2009, 11:27

Українська книга відвойовує позиції на ринку

Українці почали віддавати перевагу не російській, а вітчизняній книжковій продукції, пише тижневик «Коментарі»

Українська книга відвойовує позиції на ринку

Українці почали віддавати перевагу не російській, а вітчизняній книжковій продукції, пише тижневик «Коментарі».
 
Так, за словами директора дистриб’юторської компанії «Саміт-книга» Ігора Степуріна, структура продажів компанії свідчить, що споживач зорієнтувався на українську книгу. Це, на його думку, пов’язано з тим, що російські видавці стали випускати менше книжок і підняли ціни на них до захмарних висот.

«Такі великі видавництва як «Эксмо», АСТ переносять книгу в сегмент елітарного продукту. А магазини почали замовляти більше літератури, яка продається. Тому в рейтингах продажів книготорговельних мереж («Емпік», «Книжковий супермаркет») російська література практично відсутня», — пояснив І.Степурін.

Деякі українські видавці, з якими спілкувалися «Коментарі», також підтвердили, що за останні три місяці надходження грошей від підприємств книжкової торгівлі зросли.

Але таку позитивну динаміку відчули не всі видавництва й дистриб’ютори, а тільки ті з них, хто розширив асортимент книжкової продукції, зауважує видання. Таких видавництв, за даними Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, близько 15%. Ще 25% українських видавництв принаймні змогли зберегти наклади й асортимент на докризовому рівні.

За словами Костянтина Клімашенка, власника мережі «Книжковий супермаркет», із жовтня 2008 року кількість найменувань у магазинах мережі збільшилась на 25%. На його думку, це дозволило утримати падіння обороту на рівні 15%. Без розширення асортименту оборот упав би на 40–45%.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео