16 Апр 2008, 14:10

Українці згодні підтримувати владу

За результатами дослідження GfK Ukraine, 48% населення згодні підтримувати владу, якщо вона допомагатиме бідним.

Українці згодні підтримувати владу

За результатами дослідження GfK Ukraine, майже половина громадян України (49%) скоріше згодна та повністю згодна з твердженням, що «ціни на продукти харчування ростуть через змову влади і олігархів, ніяких інших причин для цього немає».

 

48% населення скоріше згодні та повністю згодні, що «вони завжди підтримуватимуть владу, яка допомагає бідним людям, незалежно від того, що вона робить в інших питаннях».

 

38% українців скоріше згодні та повністю згодні із твердженням «якщо б влада хотіла, вона могла б протягом року виплатити всі знецінені заощадження в Ощадбанку з відсотками (3 трильйони гривень) без будь-яких проблем для економіки».

 

Лише близько 15% респондентів висловили незгоду, як з першим так і з другим твердженнями. Щодо третього ствердження, то з ним не погодилися лише чверть українців. При цьому значна кількість респондентів взагалі не змогли дати свою оцінку запропонованим твердженням (35,5%, 39% та 38% відповідно).

 

«Результати опитування свідчать, що політичний популізм має дуже багато прихильників серед громадян», — зазначає Гліб Вишлінський, керівник відділу досліджень ринків послуг GfK Ukraine. «Хоча суспільство потребує активної десовєтизації, за умов жорсткої політичної конкуренції політики схильні грати на радянських стереотипах і очікуваннях, що обмежує розвиток українського суспільства».

 

Більш схильні погоджуватися з запропонованими твердженнями представники старшого покоління. Наприклад, майже 60% респондентів у віці від 60 років погодилися з тим, що саме спільні дії влади та олігархів призводять до зростання цін, проти 12%, які, відповіли, що вони не згодні з цим твердженням. Серед молоді у віці від 20 до 29 років перших виявилося 38% проти 20%, які не погодилися з цим твердженням.

 

Люди з вищою освітою також частіше за інших не погоджувалися з запропонованими для оцінки твердженнями, тоді як респонденти з початковою та повною загальною освітою, навпаки, більш активно висловлювали свою згоду.

 

Наприклад, частка респондентів, які погодилися з твердженням «я завжди буду підтримувати владу, яка допомагає бідним людям, незалежно від того, що вона робить в інших питаннях» серед тих, хто має базову освіту, становить 56% проти 9% тих, хто не погодився. Для групи респондентів з вищою освітою ці показники дорівнюють 46% та 17% відповідно.

 

Щодо політичних уподобань українців, то відповіді на ці запитання однакові у прихильників* Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко та Блоку «Наша Україна — Народна самооборона». Лише для прихильників Комуністичної партії України частка респондентів, які погодилися з запропонованими твердженнями, є значно вищою.

 

* Під прихильниками ми маємо на увазі виборців, які голосували за відповідні політичні сили на дострокових виборах до Верховної Ради 30 вересня 2007 року.

 

Довідкова інформація

 

Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів.

Опитування проходило з 1 по 17 лютого 2008 року.

Вибірка є репрезентативною для населення України старше 16 років, за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту.

Опитування велося методом особистого інтерв'ю.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео