15 Июл 2009, 07:06

УАВПП закликає видавців протестувати проти «моральної атаки» на ЗМІ

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси протестує проти ухвалення Закону, що передбачає кримінальну відповідальність за порушення законодавства про суспільну мораль

УАВПП закликає видавців протестувати проти «моральної атаки» на ЗМІ

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) звернулася з протестом до Голів профільних комітетів ВР, комітету з питань телебачення та радіомовлення, а також голів парламентських фракцій, проти ухвалення Закону, що передбачає кримінальну відповідальність за порушення законодавства про суспільну мораль.

09 червня 2009 року Верховною Радою України прийнятий у першому читанні Проект Закону про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України (щодо захисту суспільної моралі) № 1340 від 15.05.2008

За оцінками юристів за зазначений закон не може бути прийнятим з огляду на те, що оперує недосконалою термінологією Закону України «Про захист суспільної моралі». У разі прийняття вище зазначеного Закону, під загрозою кримінальної відповідальності опиняться редактори та журналісти чоловічих й жіночих газет та журналів, а також таблоїдів, масових розважальних видань. Таким чином набуття чинності змін до ККУ означає закриття цілих сегментів ринку друкованих видань.

Детальніше про загрози для видавничого бізнесу, читайте у статті  "«Аморальний закон» поставить поза межі закону цілі сегменти ринку преси".

Зазначена редакція змін до ККУ не відповідає задекларованим завданням, а саме боротьбі з дитячою порнографією, натомість прийняття такого Закону поставить поза законом цілі сегменти видавничого бізнесу.

УАВПП звернулася з протестом проти прийняття змін до Кримінального кодексу і закликала видавців підтримати зазначений протест та висвітлювати проблему на своїх сторінках аби не допустити знищення ЗМІ під гаслом «захисту моралі».

УАВПП

Расскажите друзьям про новость

Новое видео