18 Июн 2008, 09:18

Телеканал ICTV не транслюватиме матчі «Євро-2008»

НТКУ відмовилась продавати ICTV права на показ «Євро-2008»

Телеканал ICTV не транслюватиме матчі «Євро-2008»

Телеканал ICTV не транслюватиме матчі «Євро-2008». «Ми прийняли прохання та вибачення від Першого національного і погодились з їх бажанням показувати всі матчі на їх каналі», – прокоментував ситуацію генеральний директор ICTV Олександр Богуцький.

 

Раніше «Медіабізнес» повідомляв, що ICTV придбав у Національної телекомпанії України права на трансляцію чотирьох підсумкових матчів групового етапу «Євро-2008». Відповідно до придбаної субліцензії, ICTV мав транслювати чотири матчі: 15 червня гру Туреччина–Чехія, 16 червня Польща–Хорватія, 17 червня гру Голландія–Румунія і 18 червня Росія–Швеція.

 

Але у неділю та понеділок (15-16 червня) українські глядачі не змогли переглянути у прямій трансляції матчі Туреччина–Чехія та Польща–Хорватія. Натомість у повторі Туреччина–Чехія вийшла о 18.50 на Першому національному (16 червня), а Польща–Хорватія має транслюватися сьогодні о цьому ж слоті.

 

В. о. президента НТКУ Василь Ілащук наголосив, що «ситуація змінилася і телекомпанія нікому не продавала субліцензію», тож усі матчі транслюватимуться на Першому національному. За його словами, це рішення належить німецькій компанії Sport five, яка представляє інтереси УЄФА й отримала права на трансляцію матчів Чемпіонату Європи в загальнонаціональній телемережі. НТКУ за права на трансляцію сплатила 4 млн євро.

 

«Це не ми вирішили. Це умови компанії Sport five. У нас було обумовлено, що вони розглядатимуть ці пропозиції. Але коли ми запропонували їм конкретно, хто буде транслювати "Євро-2008", вони відмовились. Сказали, що забороняють віддавати ці права на будь-які інші канали», – наголосив пан Ілащук.

 

За його словами, компанія Sport five ніяк не аргументувала своє рішення: «Вони взагалі трошки ганебно поступили щодо телекомпанії. Вони обмежили нас в усіх правах продажу, субліцензії, певної реклами тощо. Але вони, у свою чергу, задоволені глядачами, які дивляться ці матчі на Першому національному. Якби ми не виконали їхніх умов, то вони би припинили транслювати на Україну всі матчі. Навіть з огляду на те, що ми проплатили гроші. У них дуже жорсткі правила, і вони диктують свої умови».

 

Окрім заборони продавати субліцензію іншій компанії, за словами Василя Ілащука, НТКУ також не має права ставити будь-яку рекламу під час футбольних матчів, окрім тієї, що «надає компанія Sport five». «Вони проти того, щоб будь-яка комерція була проведена нашою компанією, тому що вони думають, що ми на цьому заробимо величезні гроші, а вони втратять», – зауважив пан Ілащук.

 

Директор із медіаправ компанії Sport five Табі Буде відмовився коментувати цю ситуацію і порадив звернутися до Спілки європейських футбольних асоціацій.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео