07 Дек 2021, 11:14

Створені джинси, що за шість місяців перетворюються в компост

Денім є однією з найбільш екологічно тяжких тканин у виробництві, однак джинси є одним із ключових елементів нашого гардеробу. Хоча різні стилі можуть входити та виходити з моди, фактом є те, що денім все ж є частиною кожного з них.

Замість того, щоб намагатися повністю викорінити цей елемент одягу, італійська фірма Candiani намагається створити джинсову тканину, яка, окрім того, що не завдає такої великої шкоди навколишньому середовищу, повністю розкладається наприкінці свого існування.

Тканина під назвою «Coreva» була створена власником бізнесу в четвертому поколінні Альберто Кандіані. За словами менеджера зі стійкого розвитку Даніель Арзага, для цього еластичного деніму потрібно всього шість місяців для розкладу, що набагато вигідніше порівняно зі звичайним денімом, якому для цього потрібні «сотні років».

У тканині використовується натуральний каучук замість синтетичних і нафтохімічних матеріалів, що містяться в звичайному стрейчевому денімі. Крім того, що натуральний каучук здатний швидше і краще розкладатися, він також означає, що в навколишнє середовище потрапляє менше токсичних хімічних речовин і мікропластику в процесі виробництва.

Хоча лабораторні тести показали, що джинси розкладаються, команда дизайнерів перевірила це на собі, закопавши пару нових джинсів Coreva в землю. Через півроку їх було важко викопати знову — більша частина тканини вже розклалася.

Даніель Арзага запевняє, що джинси надзвичайно довговічні, але в кінці їхнього життя, їх можна відправити назад до виробництва, і вони перероблять їх, або власник може удобрити ними свої овочі. Крім того, вони навіть удобрювали бавовняні поля обрізками.

Окрім того, що тканина має таку кількість екофрендлі характеристик, процеси компанії також відповідають цьому принципу. Candiani використовує на 75% менше води і на 65% менше хімікатів, ніж раніше, також частково завдяки тому, що фабрика знаходиться в заповідній зоні в регіоні Ломбарді.

За словами компанії, усі використані волокна також збираються для повторного використання в лінії переробленої джинсової тканини, і для виробництва кожної пари джинсів потрібно від 5,3 до 7,9 галонів води, а не близько 1800, необхідних для стандартної джинсової тканини.

На жаль, це означає, що тканина коштує дорожче, ніж її традиційний аналог: Candiani стверджує, що вона приблизно вдвічі дорожче.
Однак це пов’язано з тим, що робоча сила є локальною, а не аутсорсинговою з текстильних виробничих потужностей у Бангладеш чи Китаї, наприклад. Перенесення постачання бавовни ближче до дому, ніж з таких країн, як Індія чи Африка, може допомогти — і це наступний крок для Candiani.

Candiani постачає екологічно чистий денім багатьом відомим брендам, таким як Levi’s, J.Crew і Stella McCartney.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео