27 Дек 2021, 14:39

Шліфування трендів, або Чого чекати від вебдизайну 2022 року

Так вже склалося, що грудень — місяць підбиття підсумків і прогнозування трендів прийдешнього року. Тож згадаємо, що приніс нам 2021-й у сфері вебдизайну, і спробуємо передбачити, чого чекати наступного року.

У вас теж є відчуття, що пандемія склеїла та навіть заморозила 2020 і 2021 роки, перетворивши їх на суцільний шлейф 2019-го? У вебдизайні точно є! Здається, що ми в осередку трендів 2019–2020 років, а весь наступний час вони просто шліфувалися. Одні з них упевнено закріпилися, а інші набули ще більшого розвитку. Прогорнімо сторінку й подивімося, які ключові тренди супроводжуватимуть нас наступного року, звідки вони взялись і чому продовжують бути в топі.

Типографіка

Не постерами єдиними! Подумали декілька років тому вебдизайнери та перетворили типографіку не просто в одне з найтрендовіших рішень для сайтів, а трансформують та перезбирають її по новому й досі.

Самотньо розташовані великі заголовки в поєднанні з мінімалізмом — один з варіантів, який продовжує бути на вістрі тренду. 

The LA Art Box

Unusual

Jomor Design

Сміливі комбінації шрифтових стилів трапляються дедалі частіше. Тренд набирає обертів і впевнено крокує в рік наступний.

Kunalbelamkar

Rvlt

Infinite

Дедалі популярнішим стає використання друкарського шрифту — антикви. І ця тенденція збережеться в майбутньому.

Aquerone

Florent Biffi

Більше декоративного застосування. Більше нових шрифтів. Просто більше. 

Це точка розвитку, якої мали сягнути шрифти, прагнучи захопити простір на сторінці. Тенденція зумовлена відсутністю в багатьох якісного фото- та відеоконтенту.

Jpahissa

Reverse Studio

Pertinens

Колірні рішення та ретростилістика

Як і з антиквою та циклічністю моди, ми отримуємо новий цифровий виток забутих нами та незнаними зумерами 90-х. Водночас усе це має дуже свіжий вигляд. 

Moooi

Long Scroll

Кольорів тепер використовують більше. Та й самі вони стали яскравішими, а їх поєднання — сміливішими. 

Meanpug

Loblaw Digital

Budapest Park

Стабільне життя паралакса

Здається, він ніколи не помре. А з кожним роком ставатиме все більш разючим і динамічним, перетворюючись у додатковий юзерський досвід.  

Надалі ми все частіше бачитимемо ці красиві повітряні полотна з тугим кастомним скролом.

Kalso

Muzeum

Dola

Здається, в той момент, коли видавництва періодики, навпаки, переходять на діджитал сторону та оформлюють свої вебмайданчики, відходячи від стилістики аналогових версій, у концептах сайтів дедалі частіше зустрічається оформлення, яке нагадує обкладинки друкованих видань. Цей принцип застосовуватиметься і в майбутньому та набуватиме нових масштабів.

Niccolò Miranda

Daria Izbash

Perturbator

3D

Проєктування привнесло в життя дизайну і, зокрема, вебу любов до об’ємних форм. 3D пропонували всім, але далеко не кожен міг собі його дозволити. Але ми ж не стоїмо на місці, і це рішення у вебдизайні стає простішим і доступнішим. Хоча WebGL усе ще нечасте явище (через високу вартість), у більш простих форматах його чимало.

З появою сервісів, які надають готовий статичний 3D-контент безкоштовно або за доступною ціною, дозволити його собі може майже кожен. А отже, ми побачимо, як 3D набиратиме обертів.

Nam Cung

Vivid+Co

Деякі сервіси розробляють окремі тематичні 3D-паки, як ось цей, із різдвяною тематикою в статиці, та розширена платна версія з вихідними файлами. 

Загалом подібних проєктів, сервісів і плагінів у Figma море. Тож не лінуйтеся витратити трохи часу й пошукати.

Christmas

Висновок

Як і в багатьох сферах життя ми прослідковуємо циклічність, так і веб не став виключенням. В одних рішеннях це ностальгія, але в більшості випадків — переосмислення форматів, відмова від правил та додання нового експірієнсу. 

Не бійтесь експериментувати та дивитись по сторонах, адже саме так і зароджуються тренди.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео