27 Авг 2007, 07:14

Остаточно провалилася спроба реваншу депутатів Київради повернути сесії Ради у прямий ефір

Остаточно провалилася спроба реваншу депутатів Київради повернути сесії Ради у прямий ефір

Учора остаточно провалилася спроба реваншу групи депутатів Київради повернути сесії Ради у прямий ефір. Група опозиційних депутатів (повний склад Блоку Кличка та "Нашої України") намагалася загострити конфлікт, подавши на голосування питання про зняття з посади в. о. голови ТРК "Київ" Дмитра Джангірова.

Проте більшість депутатів відмовилися проголосувати за це рішення. До того ж, за словами спікера Олеся Довгого, депутати не мають повноважень звільняти керівників комунальних підприємств. Експерти вважають, що у справі трансляцій таким чином поставлено крапку.

Причина спроби зняття з посади пана Джангірова одна — недопуск депутатів до прямого ефіру в рамках транслювання сесій Київради. Причиною винесення цього питання на голосування опозиційні депутати називають зняття з ефіру ТРК “Київ” прямих трансляцій сесій Київради. Ініціював голосування представник фракції “Наша Україна” Віталій Ярема, якого підтримала депутат від блоку Віталія Кличка Наталія Новак.

Варто зазначити, що депутати не просто так перейшли до питання звільнення від трансляцій. На подив багатьох із них, виявилося, що не існує документів, які б зобов’язували канал транслювати сесії. “Відповідно до закону, мають бути документи, що регламентують висвітлення діяльності Київради, пряма трансляція може здійснюватись, але все має бути виключно на основі документів”,— наголосив директор ТРК “Київ”. “Можливо, “помаранчеві” закони про свободу слова абсурдні, але поки ми не маємо інших законів, тож давайте хоча б дотримуватися існуючих”,— повідомив кореспонденту “Хрещатика” Дмитро Джангіров.

Нагадаємо, як компенсацію пан Джангіров запропонував депутатам взяти участь у програмі “Детектор брехні” у прямому ефірі. Однак, за його словами, жоден із депутатів не погодився на участь у програмі. “Усі депутати мають запрошення на проходження сесії запитань та перевірки на детекторі. І ми запрошуємо Віталія Ярему та Наталію Новак стати першими у цьому шоу”,— повідомив “Хрещатику” пан Джангіров.

Зі свого боку пані Новак повідомила “Хрещатику”, що відмовляється брати участь у проекті. “Людину судять за справами, які зробила, а не на детекторах. Не можна лізти в голову депутатам”. Також Наталія Новак обурювалася тим, що канал фінансують з міського бюджету, попри те, що сесії канал не транслює. “Навіть за Омельченка, якого я не вважаю демократом, на ТРК була дискусійна програма за участі депутатів, щоправда, нудна”,— вважає депутат. Чи готова пані Новак взяти участь у інших програмах ТРК “Київ”, вона не уточнила.

Керівник ТРК “Київ”, що є переможцем першого Телетріумфу 2001 року, повідомив кореспонденту “Хрещатика”, що розглядає можливість подання позову до суду на Віталія Ярему. “Я проконсультуюсь з юристами, аби подати на Ярему до суду як на людину, що намагалася примусити нас розповсюджувати певну інформацію. В його діях я вбачаю намір тиску на телеканал та перевищення службових обов’язків. Ярема дуже нагадує даішника з анекдоту, який спочатку зупиняє, а потім шукає до чого б “прискібнутись”,— зауважив він.

Генеральний директор проекту “Телекритика” Костянтин Дорошенко вважає ситуацію навколо спроб звільнення з посади Дмитра Джангірова хворобливою. “Це просто нецивілізовано — звільняти з посади через одне певне рішення. Керувати медіа у “ручному” режимі, що намагається робити Київрада, не можна. Допоки будуть ставитися на голосування питання звільнення керівників ЗМІ певними органами влади, про свободу слова не може йти мова”,— повідомив кореспонденту “Хрещатика” пан Дорошенко. Він вважає, що Київрада має дати можливість чільнику ТРК втілити своє бачення розвитку каналу, а вже потім вносити свої пропозиції.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео