Obsession on clients або Шість інсайтів з DMEXCO 2018
24 Сен 2018, 11:00

Obsession on clients або Шість інсайтів з DMEXCO 2018

CMO Moneyveo Максим Параска поділився враженнями та інсайтами з digital-конференції DMEXCO 2018

12-13 вересня у Кельні відбулась digital-конференція та виставка DMEXCO. Враженнями від події, а також корисними інсайтами, які потрібно взяти на озброєння вже сьогодні, ділиться CMO Moneyveo Максим Параска.

Marketing Media Review
Печатное издание MMR — лучший офлайн-канал украинского маркетолога. Обновленный сайт MMR.ua — быстрорастущий проект с исключительной аудиторией профессионалов

DMEXCO — найбільша digital-конференція та виставка Європи. Хочеться одразу піти з місця в кар’єр і почати вивалювати всі ті об’єми інформації, яку отримав за два дні на DMEXCO 2018. Але давайте по порядку. 

DMEXCO – це виставка і конференція одночасно. На майданчиках для виступів охопити всі доповіді неможливо фізично. Тому варто ознайомитись із планом ще до початку. А щоб встигнути на цікавий виступ, інколи доведеться і швидко ходити на великі відстані. 

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Німці дуже скрупульозно підходять до заповнення залів – у разі збільшення попиту, тих, хто прийшов останнім, просто не пустять в зал через брак вільних місць.
Для того, щоб осягнути масштаб, – уявіть собі iForum та помножте на десять. Просто величезна територія!

Transformation mix и работа в открытой экосистеме инноваций: Софи Блум, вице-президент Procter & Gamble по маркетингу в Индии, Средней Азии, Африке и Европе, о Dmexco 2017.

Виставка

Декілька залів для стендів компаній. Я написав «залів»? Помилився. Декілька експоцентрів (як на Лівобережці) для стендів компаній. Всі логічно (принаймні так здавалось) об’єднані в залах. Платіжні сервіси (яких було багато) – разом з технологічними компаніями. Медійні компанії – разом з агенціями і т.д. Глобальні монстри Google, Ebay, T-mobile, Amazon представлені своїми стендами, де відбувається якась активність. 

Найцікавіше те, що активність, як правило, спланована заздалегідь. Представники компаній вже розписали свої зустрічі з потенційними клієнтами та партнерами. Потрапити в зону для переговорів можна, тільки якщо ти домовився про зустріч. І це дуже зручно. Ти приїжджаєш один раз на рік у Кельн, зустрічаєшся зі всіма компаніями, які тобі цікаві як партнери, і продовжуєш співпрацю вже потім в онлайні. 

Виставка – це величезна платформа для нетворкінгу. Вже після обіду першого дня на стендах починають відкривати пиво та вино, пригощати партнерів. Все це дійство потім перетікає в замок, де проходить афтепаті. Лейтмотивом афтепаті було: ми любимо повільні танці, де треба притискатись один до одного. Нетворкінг ще ніколи не був настільки тісним 😉

Конференція

Якщо вас цікавлять тренди, куди рухається європейський діджитал-ринок, – вам сюди. Інфлюенсери на сцені разом з YouTube, а ще маркетинг-директори, Chief Digital Officers, Chief Transformation Officers – далеко не весь перелік топ-посад тих, хто піднімався на сцени для виступів. Для себе я визначив декілька основних речей, на які варто звернути увагу в роботі: 

1. Інфлюенсери – реальна сила, з якою треба вміти працювати. Вони можуть вас возвеличити або потопити. Вони самі часто обирають ті бренди, з якими хочуть працювати. Їхній капітал – вони самі зі своїми цінностями. Для них є важливим вірити бренду, який рекламують. 

Існують інфлюенсери, про яких ви не знаєте, але які можуть бути корисними для вас. Інфлюенсери в e-спорті – для більшості невідомі «ботани», а для величезної аудиторії e-спорту – беззаперечні лідери думок. 

2. Е-спорт за кількістю глядачів обганяє традиційні види спорту та успішні комерційні ліги (як НБА, наприклад). Не можна закривати на цю аудиторію очі. Треба вчитися з ними працювати. Twitch, Faceit Major, Dota2 – ці слова повинні вас не лякати, а надихати на нові звершення. 

3. Діджитал. Абсолютно всі говорять про digital-трансформацію бізнесу. 

4. Персоналізація – обов’язковий елемент майбутнього. Ви можете сказати, що нічого такого в тій персоналізації нема – все життя шили взуття, костюми, одяг, знімаючи мірки з людей. Погоджуюсь, така персоналізація існувала завжди. Але до чого варто всім рухатися сьогодні – це до Cheap (Cost-effective) Personalization. Cadberry, Lancome, Nike, Coca-Cola та інші активно розвиваються в цьому напрямку. Чому вашій компанії не бути в ряді цих, без сумніву, достойних брендів? Obsession on clients – таку фразу сказав CMO L’Oreal Europe. Obsession leads to personalization – додаю я. 

5. Контент і далі король. Фраза вже набила оскомину, але перегляд відео, де інфлюенсер Інгрід Нільсен робить камінг-аут, набрав 17 млн переглядів. 

6. Ринок України мізерний (e-commerce в Німеччині – 58 млрд євро, а в Україні – десь 2 млрд євро). Де працювати – обирати вам.

Сплошной нетворкинг, отсутствие барьеров, или Зачем ехать в Канны: генеральный директор Havas Media Ukraine Алина Котенко поделилась впечатлениями о Cannes Lions.

Про відмінності

Ми відрізняємося від європейців ментально. Не в плані, що ми якісь не такі, а в адаптації нових технологій, в технологічності наших рішень. В Європі процеси налагоджені століттями, і їм не потрібні проривні новації, які змінять їхній світ. Та ж найрозвиненіша країна ЄС – Німеччина – в більшості своїй не визнає оплату карткою. Частіше карткою розрахуватися не можна, ніж можна. З цієї точки зору Україну я б розглядав як майданчик для обкатки технологічних ідей, новацій, доводив в умовах обмежених бюджетів та ресурсів їхню життєздатність. А потім вже виходив би на ринок Європи і продавав своє рішення з урахуванням особливостей ринку. 

Всього лише одне речення про Китай: китайці в адаптації технологій змушують нас нервово курити в стороні.

Расскажите друзьям про новость