06 Июн 2008, 08:54

Нацрада продовжує процес адаптації зарубіжних телемовників

Національна рада з телебачення і радіомовлення оприлюднила проект рішення „Про забезпечення виконання попередніх рішень Національної ради щодо адаптації змісту передач зарубіжних телемовників до вимог українського законодавства”

Нацрада продовжує процес адаптації зарубіжних телемовників

Національна рада з телебачення і радіомовлення оприлюднила проект рішення „Про забезпечення виконання попередніх рішень Національної ради щодо адаптації змісту передач зарубіжних телемовників до вимог українського законодавства”, ухвалений за основу 28 травня 2008 р.
 
Як заявляє прес-служба Нацради, пропозиції провайдерів програмної послуги, які могли б бути включені до цього документу, обговорити за їх участю не вдалося.
 
 
 
проект рішення №1037

 

Про забезпечення виконання попередніх рішень Національної ради щодо адаптації змісту передач зарубіжних телемовників

до вимог українського законодавства

 

            Розглянувши пропозиції департаменту контрольно-аналітичної роботи, ліцензійного департаменту та юридичного управління Національної ради щодо забезпечення виконання рішень Національної ради № 1787 від 12.12.2007, № 439 від 27.02.2008 і № 652 від 02.04.2008 з приводу адаптації передач зарубіжних мовників до вимог законодавства України, зважаючи на пропозиції та рекомендації суб’єктів інформаційних відносин, Національна рада вирішила:

 

     1. Департаменту контрольно-аналітичної роботи з 01.06.2008 розпочати оформлення ліцензій на мовлення суб’єктам господарювання, що мають на меті здійснення ретрансляції програм зарубіжних телекомпаній в кабельних телевізійних мережах України, відповідно до статті 42 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.

      2. Констатувати, що вимога щодо ліцензування цього виду інформаційної діяльності на території України не поширюється на суб’єктів господарювання, які підпадають під юрисдикцію країни – члена Європейського Союзу або учасниці Європейської конвенції про транскордонне телебачення. При цьому адаптація змісту призначених для ретрансляції телевізійних програм до вимог законодавства України є обов’язковою для всіх мовників.

     3. Встановити, що вимога пункту першого статті 10 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” (щодо ведення мовлення державною мовою) на зарубіжні телекомпанії, що мають на меті здійснення ретрансляції програм у кабельних телевізійних мережах України, не поширюється.

      4. Встановити строк опрацювання документів на ліцензування цих суб’єктів господарювання протягом десяти робочих днів після подання ними заяв, оформлених згідно з вимогами нормативних документів. Розглядати ці документи на черговому після їх підготовки засіданні Національної ради.

      5. Департаменту контрольно-аналітичної роботи та юридичному управлінню активізувати роботу з уточнення переліку програм зарубіжних телекомпаній, що мають на меті здійснення ретрансляції програм у кабельних телевізійних мережах України, зміст програм яких адаптовано до вимог українського законодавства. Протягом 2009 року оновлювати перелік таких програм станом на перше число кожного чергового місяця.

     6. Управлінню координації роботи регіональних секретаріатів та управлінню регіональних представників довести до відома керівників організацій провайдерів програмної послуги вимогу Національної ради щодо ліцензування суб’єктів господарювання, які мають на меті здійснення ретрансляції програм зарубіжних телекомпаній в кабельних телевізійних мережах України, відповідно до статті 42 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”. До 16.06.2008 поінформувати про виконання цієї вимоги.

   7. Ліцензійному департаменту та департаменту контрольно-аналітичної роботи до 01.10.2008 забезпечити внесення змін до ліцензій провайдерів програмної послуги відповідно до статті 42 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” та згідно з пунктами першим та другим цього рішення Національної ради.

      8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника голови Національної ради І.Куруса.

 

Прес-служба Національної ради

Расскажите друзьям про новость

Новое видео