29 Дек 2020, 10:22

Лити або не лити: як зрозуміти, що ваш лендінг готовий до конверсій

Контекстна реклама, SEO, соціальні мережі, розсилки та медійна реклама — існує цілий список ефективних способів привести трафік на сайт. Але що відбувається далі? Чи перетвориться потік відвідувачів у продажі для вашого бізнесу? Як зрозуміти, що бюджети на рекламу будуть витрачені ефективно, а не залишать після себе дивний слід в аналітиці?

Продакт-маркетологиня та авторка практичного курсу в Admixer Academy “Як конвертувати користувача сайту в клієнта” Марія Матрос розповідає, як перевірити, що ваш лендінг готовий до платного трафіку і конверсій.

Перш ніж інвестувати у платне просування сайту, переглянемо чек-лист головних елементів конверсійного лендінгу:

1. Оффер

Оффер — це шанс звернути на себе увагу і показати клієнту, чому варто купити продукт чи послугу саме у вас. Щоб оффер працював, він повинен вирішувати запити цільової аудиторії та нести цінність. Кілька головних рекомендацій:

  • Ясність. Важливо, щоб оффер був зрозумілим. «Знижки на все крім», «для отримання знижки необхідно», «знижка діє за умови» —- все це приклади пропозицій, які відштовхують. Користувач може відмовитися від вашого офферу, тому що не зрозуміє, як ним скористатися. Створюйте максимально прозорі промопропозиції. Якщо користувачу може бути складно зрозуміти свою вигоду, пропишіть інструкції та дайте на них посилання.  
  • Вигода повинна бути очевидною одразу. Користувачеві не потрібно думати, пазл в його голові повинен складатися ідеально і легко.
  • Дедлайн. Ми живемо в перевантаженому інформаційному полі, тому обов’язковим елементом офферу є терміновість і обмеженість у часі.
  • Ієрархія. Якщо на сайті кілька офферів, вони не повинні суперечити один одному. Не кажіть в рекламі про знижку 30%, якщо після переходу користувач побачить на сайті банер, що обіцяє -20%. Це стимулює негатив замість продажів. Якщо людина переходить на сайт і бачить кілька пропозицій, наприклад, «підписатися та отримати знижку», «подивитися регіони  з доставкою» та «обрати товари зі знижкою», вона може заплутатися і покинути сайт.

Пам’ятайте, якість офферу завжди можна перевірити за формулою:

Ідеальний оффер = Вигода + бонуси + гарантія + дедлайн + заклик до дії (СTA)

Оффер може бути коротким: знижка або подарунок за ді

2. Заклик до дії

Зазвичай під закликом до дії розуміють кнопку, проте call to action — це також всі елементи сайту, які спонукають користувача зробити цільову дію (текст, банер, зображення тощо).

Заклик до дії має бути зрозумілим і релевантним потребам цільової аудиторії. Важливо, щоб CTA на рекламному банері відповідав заклику на посадковій сторінці.

Якщо на посадковій кілька кнопок із закликом до дії, наприклад, «зареєструватись», «підписатись на розсилку» чи «отримати знижку на нову колекцію», вони повинні бути узгоджені між собою візуально за змістом і розподілом на сторінці. Переконайтеся, що першочерговий заклик зрозумілий, виділений і яскравий.

Calls to action повинні всюди виглядати однаково. Це означає, що якщо кнопка «реєстрація» на банері квадратна, жовта, з тінню і курсивом, такий вигляд вона повинна мати всюди, де користувач може її побачити. Ось приклад однакових кнопок реєстрації від Intercom:

3. UX та дизайн

Згідно з дослідженнями, користувачі складають свою думку про сайт на основі його зовнішнього вигляду та інтерфейсу. Однак гарний дизайн ще не гарантує ефективності, адже справа не в картинці, а в зрозумілості та зручності.

Після того, як користувач опиняється на вашій посадковій сторінці, він починає з нею взаємодіяти. Цей досвід впливає на його сприйняття вашого бренду і продукту. Перевірте, чи легко знайти потрібну інформацію на сайті? Чи відповідає контент і візуальна складова вашому офферу?

Звичайно, існують приклади не привабливих в плані естетики та функціональності сайтів, які добре продають, але грамотно організовані UX і дизайн допоможуть переконати людей зробити конверсію.

Один яскравий CTA на екрані

4. Контент

Хороший контент працює як дорожній знак: ненав’язливо веде користувача в бік здійснення покупки. Він є одним з інструментів управління трафіком на сайті, залучення аудиторії в потрібний алгоритм поведінки та підштовхування до бажаного результату. Тому контент має відповідати поведінці відвідувачів і їхньому мисленню.

Слідкуйте за якістю та кількістю опублікованого матеріалу, він повинен бути унікальним та спонукати до дії. Сухі стандартні тексти, написані, як у конкурентів, відвідувач ймовірно читав уже безліч разів. Вони не стимулюють до покупки — так само як і обмежений чи обширний опис вашого продукту. Не перевантажуйте сторінку сайту текстом, але і не шкодуйте слів, що пояснюють цінність вашого продукту. 

Пам’ятайте про tone of voice і транслюйте правильні меседжі відповідним тоном. Не використовуйте стилістику і термінологію, якими не користується ваша цільова, не звертайтеся до неї на «ти», якщо це може образити.

Відвертий і персональний tone of voice магазину жіночої білизни

5. Безперебійна робота лендінга

Після того, як ви попрацювали над контентом і дизайном, підготували оффер і продумали CTA, перевірте технічну сторону роботи. Основні нюанси: 

  • зображення на лендінгу або сайті мають адаптуватися під різні екрани;
  • існує мобільна версія сайту для користувачів, що переглядатимуть сторінку  з телефону (а таких сьогодні більшість);
  • усі заявлені товари в наявності;
  • усі кнопки працюють;
  • телефони, зазначені на сайті або в рекламі, готові до роботи;
  • онлайн-чат на сайті працює і за ним постійно стежить менеджер;
  • ціни в оголошеннях і на сайті відповідають один одному;
  • різні мовні версії працюють коректно: мова контенту, реклами та посадкової — це одна й та ж сама мова;
  • швидкість завантаження сайту не перевищує 12 секунд. Це впливає на SEO, на терплячість і настрій користувача.

Коли вам здається, що все готово, візьміть банківську  картку і самостійно пройдіть шлях споживача: від першої взаємодії з оффером і до покупки. Так ви будете впевнені, що покупець не зіткнеться з непередбаченими проблемами на шляху  до оплати.

Перш ніж інвестувати в рекламу і платний трафік, переконайтеся, що ваша посадкова сторінка готова до конверсій. Подивіться на неї очима нових відвідувачів, які ніколи раніше не чули про ваш продукт чи пропозицію. Шукайте слабкі місця, через які потенційний клієнт може піти, не зробивши цільової дії. Перевірте оффер і контент на релевантність аудиторії, переконайтеся, що банери та CTA всюди відповідають один одному. Протестуйте зручність інтерфейсу для користувача і перевірте всі технічні нюанси роботи сайту. Пам’ятайте, в основі конверсій не тільки класний оффер або красивий лендінг, а й композиція і гармонія всіх деталей. 

Сторінка сайту, яка завантажується дуже довго. Не всі користувачі дочекаються. 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео