28 Фев 2008, 09:47

КП «Київреклама» почало демонтаж незаконних конструкцій

КП «Київреклама» почало демонтаж незаконних конструкцій

Сьогодні, 27 лютого, КП «Київреклама» приступило до виконання розпорядження Київського міського голови № 29 від 14.02.08 р. «Про демонтаж самовільно розміщених та безхазяйних рекламних засобів».

 

Початок цьому процесу поклав демонтаж банерного панно на фасаді будинку площею 140 кв м, що належить ТОВ «Віта Арт»  за адресою вул. Мечникова,18/20 у зв’язку з відсутнім на нього дозволом на розміщення ОЗР.

 

Згідно розпорядження,  демонтажу підлягає  111 рекламних конструкцій, встановлених з порушенням рекламного законодавства та ще 17- безхазяйних. До основних порушників належать: ТОВ «СЕТОЛ», ПП «САНТІНО» та ін.

 

Загальна  кількість законних рекламних конструкцій в м. Києві  становить майже 15 000. За минулий рік КП «Київреклама» до міського бюджету за експлуатацію місць, що перебувають у комунальній власності м. Києва,  перерахувала  90 млн. грн. «Наразі щомісячно до столичного бюджету перераховується близько  8,5 млн грн.  У випадку легалізації конструкцій, зазначених в розпорядженні, ця сума  збільшилась  би на 100- 150 тис. грн. »- коментує  перший заступник директора КП «Київреклама», Курман О.С.

 

Щоденна діяльність ГУ з питань реклами КМДА та КП «Київреклама» базується на  прагненні  утримання  балансу між збереженням унікального архітектурного середовища столиці шляхом приведення у відповідність до Порядку розміщення зовнішньої реклами усіх конструкцій  та поповненням міського бюджету коштами, отриманими від операторів за тимчасове користування місцями,  належними комунальній власності територіальної громади м. Києва.

 

Протягом квітня-серпня 2007 року було демонтовано 54 конструкції. Повільність процесу пояснювалась  невирішенням тендерного питання. На разі воно вирішено: спеціалізована фірма виконує  всю технічну роботу ,  швидкість якої- конструкцій щодня. Попереднє розпорядження Київського міського голови № 607 від 14.11.07 р. стосовно демонтажу 1478 конструкцій  вже виконано  на 80 %. становить в середньому 10.

 

Веденням контролю займається відділ контролю та обліку рекламних засобів КП "Київреклама". За кожним  інспектором відділу закріплений відповідний район м. Києва, обстеження якого він здійснює щодня. Його результати мають відповідати базі даних КП "Київреклама". Якщо ж є розбіжності (порушення),  власникам РЗ направляється припис з вимогою усунути їх у триденний термін. У разі ігнорування припису КП "Київреклама"   здійснює, або організовує демонтаж конструкції.

 

Демонтовані конструкції направлюються на штрафмайданчики, що знаходяться біля стадіону "Чайка" та біля м. Петрівка. Там власник у будь-який момент може забрати конструкцію. Отже, демонтувати лайтпостер коштує 1201 грн., рекламний щит формату  3*6- 3091 гр.,  конструкцію,  розміщену на даху будівлі — 6530 гр., а банерне панно- 6530 гр. компенсувавши КП "Київреклама" вартість демонтажних робіт.

 

Відповідно до «Порядку розміщення зовнішньої реклами м. Києва», затвердженого розпорядженням №1100 від 28.08.2007р.,  демонтаж здійснюється у разі виявлення самовільно розміщених рекламних засобів; невідповідності фактичних характеристик РЗ виданому на нього дозволу; безхазяйних РЗ; тих, термін дозволу на які закінчився та не був продовжений; технічний стан яких загрожує життю та/чи здоров’ю людей.

 

Для отримання дозволу заявник подає до ГУ з питань реклами  КМДА заяву встановленої форми, фотокартку чи комп’ютерний макет заявленого місця, ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням та копію свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи- підприємця. В разі позитивного висновку щодо можливості розміщення ОЗР,  визначається певний перелік інстанцій, з якими необхідно погодити два примірники дозволу та укладається договір на тимчасове користування місцем, що перебуває у комунальній власності м. Києва.

 

Помилка операторів зовнішньої реклами полягає в необізнаності  щодо рекламного законодавства, оскільки  тільки дозволи, видані  ГУ з питань  реклами КМДА  являються  легітимними та виключають вірогідність демонтажу рекламних засобів, на які вони видані. Договори, укладені  з балансоутримувачами чи різноманітними інстанціями не дають права на розміщення рекламних засобів. Пам’ятаючи про це, операторам зовнішньої реклами  вдасться уникнути непорозумінь з керівництвом галузі, клопоту  та зайвих матеріальних збитків.

 

Керівник прес- служби КП «Київреклама»

Кубенко Анна

8-050-381-87-40

Расскажите друзьям про новость

Новое видео