08 Апр 2008, 09:18

Компанія Бориса Фуксмана судиться з Міністерством культури

Компанія Бориса Фуксмана судиться з Міністерством культури

ТОВ «Синема-Центр» судиться з Міністерством культури і туризму щодо видачі ліцензій фільмам, не дубльованим українською.
 
18 квітня в окружному адміністративному суді міста Києва відбудеться чергове засідання у справах за позовом ТОВ «Синема-Центр» проти Міністерства культури та туризму та Державної служби кінематографії України. Компанія, власником якої є співвласник «1+1» Борис Фуксман, 26-27 лютого подало позови, у яких вимагають визнати незаконним наказ Міністерства культури і туризму, який зобов’язує Державну службу кінематографії не видавати прокатні посвідчення фільмам, не дубльованим (озвученим, субтитрованим) державною мовою на фільмокопії мови оригіналу.
 
«Простіше кажучи, англійський чи американський фільм не отримає прокатного посвідчення, що дозволяє його демонстрацію на території України, якщо він дубльований українською, але субтитрований російською, — сказала «ТК» юрист компанії Євгенія Закревська, обґрунтовуючи позовні вимоги. – Таким чином, жоден іноземний фільм (за винятком фільмів російського виробництва) російськомовна частина населення нашої країни не може подивитись ні з російським дубляжем, ні з російськими субтитрами».
 
Борис Фуксман вважає, що наказ Міністерства культури і туризму порушує частину 2 статті 14 «Закону про кінематографію», яка передбачає, окрім обов’язкової вимоги щодо дублювання (субтитрування, озвучення) українською мовою, можливість адаптації фільму до потреб національних меншин. Також він убачає в цьому наказі порушення норм Конституції, що передбачають вільний розвиток та захист мов національних менших України.
 
«Я вважаю цей наказ антиконституційним і таким, що руйнує цілу індустрію», — наголошує пан Фуксман. 
 
У позові до Держслужби кінематографії позивач вимагає визнати незаконним рішення щодо відмови видати прокатне посвідчення на фільм «Астерикс на Олімпійських іграх». Борис Фуксмен стверджує, що така політика державного органу є перешкодою для інвестування в українську кінотеатральну галузь близько 200 мільйонів доларів, адже багато компаній «заморозили свої проекти». За його словами, відвідуваність мультиплексу «Сінема Сіті»,  співвласником якого він є, відтоді, як діють нові правила, знизилась у 5 разів.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео